| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obwiązują w Algierii?

Jakie przepisy drogowe obwiązują w Algierii?

Przepisy drogowe w Algierii wymagają od nas posiadania międzynarodowego prawa jazdy.Warunki drogowe nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze. Zapoznajmy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi podróżowania samochodem po Algierii.

Podstawowe przepisy

Pobyt w Algierii wymaga od nas posiadania wizy, którą można wyrobić tylko i wyłącznie w Ambasadzie Algierii w Warszawie. Dostępne są wizy pobytowe oraz tranzytowe. Do wyrobienia wizy i swobodnego wjazdu, należy posiadać paszport z 6-miesięcznym terminem ważności. Zdarza się że straż graniczna może zażądać od nas okazania biletu powrotnego lub jego równowartości pieniężnej. Większe ilości wwożonych lub wywożonych dewiz należy zadeklarować.

Zobacz też: Jakie przepisy obowiązują w Argentynie?


Przepisy drogowe

Ograniczenie prędkości poza terenem zabudowanym wynosi 120 km/h. Obligatoryjne jest wykupienie miejscowego ubezpieczenia i posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Drogi Algierii są przepełnione i wypadki związane z ruchem drogowym są przyczyną śmierci dużej ilości ludzi. Na obrzeżach miast można spotkać punkty kontrolne policji na głównych drogach. Członkowie tych punktów kontrolnych stale współpracują ze sobą w celu wymiany informacji. Podróżowanie po niektórych częściach kraju, szczególnie po południowych częściach, wiąże się koniecznością otrzymania pozwolenia od algierskiego rządu.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?


Atrakcje

Największe walory krajobrazowe ma Północna Algieria - zwłaszcza wybrzeże Morza Śródziemnego i Atlas Tellski. Najbardziej znaczącymi miastami Algierii są Algier, Oran i Konstantyna. Stolica – Algier powstała na kanwie rzymskiej osady Icosium. Na jego kształt składają się dwa różne oblicza – arabska Kasba oraz druga cześć o europejskim wyglądzie. Zobaczymy tam m.in. meczety : Sidi Ab-darrahmana i Dżami Al-Dżadid, pochodzące z XVII w. Warto pojechać do Oranu – drugiego pod względem wielkości miasta kraju. Określa go nowoczesny charakter, który minimalizowany jest przez niewielką arabską dzielnicę. Warto zobaczyć Konstantyn, Timgad, Lambessa, Dżamila i Tipasę – miasta , w którym wciąż żywy jest starożytny duch. Timgad to łuk triumfalny Trajana, liczne świątynie i kolumny marmurowe. W Tilimsan znajdują się najlepiej zachowane pozostałości sztuki arabskiej. Warto odwiedzić pozostałości twierdzy z XI-XII w. i meczety Wielki Meczet z XII w., Sidi Bel-Hasan (XIII w.) i Sidi Brahim (XIV w.).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Skuteczne cv

Przygotowujemy do zmiany pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »