| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Ekwadorze?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Ekwadorze?

Ekwador to górzyste tereny Andów, które dają niestworzone możliwości dla off-roadowego szaleństwa. Dla wolących mniej ekstremalne przejażdżki zostaje wypożyczenie zwykłego samochodu, którym będziemy mogli się poruszać po tym kraju. Najwięcej wypożyczalni zlokalizowanych jest przy międzynarodowych lotniskach i hotelach.

Podstawowe przepisy

Pobyt do 60 dni ( opcjonalnie do 90 ) nie wymaga wyrobienia wizy, jeśli charakter podróży jest turystyczny, biznesowy, naukowy czy kulturalny. Jeśli przyświeca nam inny cel wyjazdu, musimy postarać się o wizę w jednym z przedstawicielstw dyplomatycznych Ekwadoru w kraju. Obligatoryjne jest posiadanie paszportu z 6-miesięcznym terminem ważności. Pamiętajmy o tym, że podczas wylotu z Ekwadoru obowiązywać nas będzie opłata lotniskowa w wysokości : z Quito – 40 USD od osoby, z Guayaquil – 26 USD. W kwestii przepisów międzynarodowych – nie ma żadnych odchyleń w stosunku do innych krajów świata. Kwoty powyżej 10 tys. $ należy zadeklarować podczas kontroli celnej. Ekwador podobnie jak inne południowoamerykańskie kraje posiada restrykcyjne przepisy dot. wywozu materiału roślinnego i zwierzęcego. Ponadto, pamiętajmy, iż wszelkie zakupione wyroby kultur prekolumbijskich muszą być opatrzone dowodem zakupu, który często jest weryfikowany. 

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Brazylii?  

Przepisy drogowe

Wymagane jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy, pasy bezpieczeństwa są wymagane u kierowcy i przedniego pasażera. Przepisy drogowe nie są przestrzegane przez miejscowych kierowców, więc należy mieć się na baczności, ponieważ przy takim stanie rzeczy nie trudno o kolizję. Kierowcy rzadko kiedy przypominają sobie o kierunkowskazach i o przestrzeganiu ograniczeń prędkości. Drogówka na drogach nie jest częstym widokiem, jednak bardzo łatwo jest się złapać w ich sidła, nie przestrzegając przepisów, zwłaszcza dot. prędkości. Maksymalne ograniczenia na drogach wahają się od 60 do 90 km/h. Nie należy płacić kar gotówką za mandaty bezpośrednio policjantom, zatrzymującym nas podczas kontroli. Te opłaty są zwykle potrącane z karty kredytowej przez wypożyczalnie, z których usług korzystamy.

Aby skorzystać z usług wypożyczalni, musimy mieć powyżej 21 roku życia i posiadać kartę kredytową na własne nazwisko. Należy sprawdzić czy nasza polisa ubezpieczeniowa obejmuje swoją mocą terytorium Ekwadoru. Niektóre z nich obejmują również off-road czy 4X4. Podczas wypadku, możemy wówczas starać się o zwrot kosztów z ubezpieczalni, który utrzymuje się na poziomie od 750 do 2000 $.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Botswanie?

Atrakcje

W Ekwadorze można wyróżnić trzy regiony turystyczne : Quito – stolica, część środkowa z miastem Guayaquil oraz archipelag Galapagos. Znanym ośrodkiem, głównie o znaczeniu uzdrowiskowym i pielgrzymkowym jest Riobamba. Dla bardziej odważnych doskonałym kierunkiem wypraw pozostaje region wschodni oraz wysokogórskie obszary Andów.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przepisy drogowe nie są przestrzegane przez miejscowych kierowców, więc należy mieć się na baczności, ponieważ przy takim stanie rzeczy nie trudno o kolizję.
Przepisy drogowe nie są przestrzegane przez miejscowych kierowców, więc należy mieć się na baczności, ponieważ przy takim stanie rzeczy nie trudno o kolizję.

JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia49.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK