| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Salwador

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP przy pobytach do 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdu na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. Paszport powinien zachowywać ważność w dniach wjazdu i wyjazdu. Turysta powinien dysponować kwotą 150 USD na każdy dzień pobytu. Służby imigracyjne mogą zażądać okazania biletu powrotnego lub umożliwiającego kontynuację podróży. Turystów podróżujących samolotem obowiązuje przy wyjeździe opłata lotniskowa w wysokości 30 USD. Opłata za przekraczanie granicy lądowej wynosi ok. 3 USD.

Brak szczególnych regulacji prawnych co do wwożenia, wywożenia i wymiany pieniędzy. Przy wwozie większych kwot należy udokumentować źródło ich pochodzenia. Restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów.

Za posiadanie do 2 g narkotyków grozi kara od 1 roku do 3 lat więzienia, która może być zastąpiona grzywną lub pracami na cele publiczne. Za posiadanie ponad 2 g grozi kara od 10 do 15 lat więzienia. Za udowodniony handel narkotykami przewiduje się karę od 10 do 25 lat więzienia.

Cudzoziemców obowiązuje meldunek, tj. rejestracja w Generalnej Dyrekcji Migracyjnej (w celach statystycznych).

Nie ma obowiązku wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są honorowane.

Nie występują zagrożenia epidemiologiczne, nie są też wymagane szczepienia. Zalecana jest jednak ostrożność przy piciu wody i spożywaniu miejscowych potraw, by nie nabawić się chorób przewodu pokarmowego. Opieka medyczna dostępna jest w miastach. Koszt wizyty lekarskiej w publicznych zakładach zdrowotnych wynosi 10–20 USD, w prywatnych 25–40 USD. Doba w szpitalu publicznym kosztuje 40 USD (w prywatnym 160–250 USD).

Międzynarodowe prawo jazdy nie jest obowiązkowe; przy pobytach nie przekraczających 90 dni honorowane jest polskie prawo jazdy.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna ASiW

Obsługa prawna i wsparcie przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK