| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Burkina Faso

 

Obywatele RP mają obowiązek posiadania wiz na przejazd i pobyt. Wizy na pobyt krótki (do 90 dni) wystawiane są przez placówki dyplomatyczne Burkina Faso (najbliższa w Berlinie). Turysta powinien mieć wystarczające środki na utrzymanie, nie trzeba ich jednak okazywać przy wjeździe.

Wbrew zapewnieniom ulicznych handlarzy marihuaną zażywanie tego, jak i innych narkotyków jest zabronione i zagrożone karą pozbawienia wolności od 1 do 6 miesięcy. Cudzoziemcy, którzy pod wpływem alkoholu zakłócają porządek publiczny, mogą zostać wydaleni z kraju.

Możliwość udzielenia pomocy medycznej w przypadkach skomplikowanych może być problematyczna. Z tego powodu odradza się wizyty turystyczne małych dzieci i osób, których stan zdrowia może ulec nagłemu pogorszeniu.
Występuje tu zagrożenie malarią, żółtą febrą, cholerą i wieloma chorobami przewodu pokarmowego. Przy wjeździe wymagany jest wpis do międzynarodowej książeczki zdrowia potwierdzający szczepienie przeciw żółtej febrze. Zalecane jest szczepienie przeciw cholerze. Ponieważ terytorium Burkina Faso mieści się w tzw. afrykańskim pasie częstego występowania zapalenia opon mózgowych, szczepienie przeciw tej chorobie jest szczególnie zalecane. Przypadki zachorowań występują w ciągu całego roku, natomiast podczas pory suchej nasilają się i często przybierają postać epidemii. Ze względu na częste przypadki żółtaczki typu A i B, chorób tzw. Di-Per-Te oraz duru brzusznego rozważyć należy odpowiednie szczepienia. W kontaktach ze zwierzętami domowymi i dzikimi zachować daleko idącą ostrożność – często dochodzi do zarażeń wścieklizną. Burkina Faso jest jednym z krajów afrykańskich, w których zanotowano przypadki wystąpienia ptasiej grypy u zwierząt. Przed przyjazdem należy się zapoznać z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

Ze względu na dużą liczbę policyjnych punktów kontrolnych oraz fałszywych blokad ustawianych przez grupy bandyckie podczas podróży samochodem należy być ostrożnym i uważać, by swym zachowaniem nie sprowokować do użycia broni.

Ludność miejscowa jest stosunkowo przyjaźnie nastawiona do turystów, niemniej w porównaniu z poprzednimi latami odnotowano znaczny wzrost przestępczości. Na głównych drogach krajowych dochodzi do napadów bandyckich z użyciem broni. Szczególnie zagrożone są drogi łączące stolicę z Nigrem, Togo, Ghaną i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Odradza się podróżowanie w nocy między miastami. Ze względu na liczne kontrole policyjne należy zawsze mieć przy sobie paszport, a podczas kontroli zachować spokój i unikać prowokacyjnych zachowań. W stolicy lepiej zrezygnować z samotnych wycieczek po zmroku, a dokumenty i gotówkę przechowywać w wewnętrznych kieszeniach.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe "KOMP-BIUR" sp. z o.o.

Kompleksowa obsługa księgowości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK