| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Państwa świata > Wielka Brytania

Wielka Brytania

• Tygodniowy bilet na autobus w Londynie kosztuje 14 GBP; bilet jednodniowy – 3,5 GBP, jednorazowy przejazd – 2 GBP. Bilety na metro i pociąg są znacznie droższe, np. jednorazowy przejazd metrem to wydatek 4 GBP, a tygodniowa Travel-card (na pociąg, metro i autobusy) na 4 strefy to wydatek 31,6 GBP.

Brytyjskie terytoria zamorskie – warunki wjazdu i opieka zdrowotna

Wyspy Normandzkie (Alderney, Guernsey, Jersey), wyspa Man, Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Wyspy Dziewicze – nie jest wymagane posiadanie wizy; opieka zdrowotna jest płatna, zaleca się w związku z tym wykupienie ubezpieczenia medycznego.

Falklandy – wiza nie jest wymagana, przy wjeździe należy okazać wykupiony bilet powrotny oraz udokumentować posiadanie środków finansowych umożliwiających utrzymanie się w czasie planowanego pobytu (karty kredytowe Visa oraz MasterCard traktowane są jako potwierdzenie posiadania środków). Zaleca się wykupienie ubezpieczenia od kosztów leczenia. Na Falklandach działa szpital oraz praktykują lekarze pierwszego kontaktu i dentyści. Więcej informacji: www.falklands.gov.fk.

Wyspy Turks i Caicos – wiza nie jest wymagana; obywatele polscy uprawnieni są do uzyskania pomocy medycznej w razie nagłych wypadków, zaleca się wykupienie ubezpieczenia medycznego obejmującego ewentualne przetransportowanie z miejsca wypadku.

Montserrat – wymagana jest wiza; zaleca się wykupienie ubezpieczenia medycznego.

Kajmany – wymagana jest wiza (informacje o wymaganiach wizowych dostępne są na stronie internetowej: www.gov.ky/ pls/immigration/immigration.home); opieka zdrowotna jest płatna, zaleca się wykupienie ubezpieczenia medycznego obejmującego ewentualne przetransportowanie z miejsca wypadku.

Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego – osoby planujące podróż turystyczną powinny przesłać szczegółowe informacje dotyczące swojego pobytu do Administratora Brytyjskiego Terytorium Oceanu Indyjskiego (Overseas Territories Departament, Foreign and Commonwealth Office, King Charles Street, Westminster, SW1A 2AH). Nie ma ośrodków opieki medycznej.

Święta Helena – wiza nie jest wymagana, wymagane jest natomiast uzyskanie pozwolenia, które zazwyczaj udzielane jest na krótki okres; zaleca się wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego obejmującego ewentualne przetransportowanie z miejsca wypadku.

Wyspa Ascension – wiza nie jest wymagana; zaleca się wykupienie ubezpieczenia medycznego, które obejmuje również ewentualne przetransportowanie drogą lotniczą z miejsca wypadku; dowód takiego ubezpieczenia należy okazać na granicy urzędnikowi straży granicznej. Przed opuszczeniem wyspy należy uregulować wszelkie należności związane z uzyskaną opieką zdrowotną.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Szlachcic

Analityk Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK