| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Państwa świata > Wyspy Świętego Krzysztofa i Nevis

Wyspy Świętego Krzysztofa i Nevis

 

Wiza, przepisy wjazdowe

Obywateli RP obowiązują wizy. Wizę można otrzymać w Ambasadzie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie. Koszt wizy – 180 PLN. Paszport musi być ważny przynajmniej przez 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju. Obowiązuje okazanie biletu powrotnego oraz posiadanie środków wystarczających na utrzymanie przez deklarowany czas pobytu. Nie określono kwoty wymaganej na każdy dzień pobytu.

Przepisy celne

Należy deklarować wwożone i wywożone kwoty przekraczające 10 000 XCD. Inne przepisy celne nie odbiegają zasadniczo od powszechnie stosowanych.

Meldunek

Nie ma obowiązku meldunkowego.

Ubezpieczenie

Uznawane są wyłącznie ubezpieczenia międzynarodowe.

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane ani zalecane żadne szczepienia. Można uzyskać bezpłatną pomoc medyczną w nagłych przypadkach, a także odpłatną u prywatnych lekarzy. Koszt prywatnej wizyty wynosi ok. 20–30 USD.

Informacje dla kierowców

Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy, ale można również uzyskać czasowe, 3-miesięczne pozwolenie na prowadzenie pojazdów po okazaniu ważnego polskiego prawa jazdy i opłaceniu 50 XCD.

Bezpieczeństwo

Nie występuje zagrożenie przestępczością.

Święta

1 stycznia – Nowy Rok, Wielkanoc, 19 września – Święto Narodowe, 25 grudnia – Boże Narodzenie.

Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Wyspami Świętego Krzysztofa i Nevis. Najbliższa Ambasada RP znajduje się w Caracas (Wenezuela).

Stolica: Basseterre
Waluta: dolar wschodniokaraibski (XCD), 1 XCD = 100 centów;
1 USD = 2,72 XCD
Język urzędowy: angielski

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

reklama

Źródło:

INFOR

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »