| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Państwa świata > Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie

W hotelach istnieje obowiązek meldunkowy na ogólnie przyjętych zasadach.

Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są uznawane, chyba że zostaną reasekurowane w towarzystwach ubezpieczeniowych działających na terytorium ZEA. Informacje na ten temat można uzyskać w towarzystwach ubezpieczeniowych w Polsce.

Obszar ZEA jest wolny od szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Nie są wymagane jakiekolwiek szczepienia. Woda ze wszystkich wodociągów miejskich pochodzi z odsalanej i uzdatnianej do picia wody morskiej. Zalecane jest spożywanie wody przegotowanej bądź mineralnej. W ZEA działa wiele gabinetów lekarskich oraz szpitali prywatnych. Opieka lekarska jest na dobrym, a często wysokim poziomie. Koszt standardowej wizyty u lekarza ogólnego – ok. 300 AED, u specjalisty, w tym u stomatologa – od 250 do 500 AED. Doba w szpitalu kosztuje ok. 1000–1500 AED; opłata jest uzależniona od rodzaju badań, które są na ogół kosztowne.

Przy pobytach nie przekraczających 30 dni wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Można wówczas prowadzić samochód wypożyczony z licznych tu wypożyczalni. Natomiast po otrzymaniu wizy pobytowej należy uzyskać lokalne prawo jazdy. Wystawia je departament zezwoleń policji drogowej każdego z emiratów na podstawie zalegalizowanego tłumaczenia polskiego prawa jazdy. Można wówczas prowadzić samochody prywatne.

Nie ma ograniczeń. Kraj ma sieć doskonałych autostrad, w nocy oświetlonych.

ZEA należą do krajów o najniższym w świecie wskaźniku przestępczości.

Wyznawcom innych religii zabrania się wchodzić do meczetów podczas modlitw. W kwestiach ubioru widoczny jest pewien liberalizm. Nie jest wymagane nakrycie głowy u kobiet. W takich metropoliach jak Dubaj czy Abu Zabi akceptowane są stroje takie same jak w Europie. Jedynie na prowincji, a przede wszystkim w emiratach północnych, zaleca się, szczególnie kobietom, unikanie odzieży nadmiernie odkrywającej ciało.

  • Oficjalnie dniami wolnymi od pracy są piątek i sobota. W praktyce dotyczy to przede wszystkim sektora publicznego, gdyż sektor prywatny pracuje 6 dni w tygodniu, a częściowo nawet w piątek.
  • Czas pracy: urzędów państwowych – od niedzieli do czwartku włącznie w godz. 9.00–13.00, banków – od niedzieli do czwartku włącznie w godz. 8.00–13.00, sklepów – przez cały tydzień w godz. 9.00–13.00 i 17.00–23.00, centrów handlowych – od soboty do czwartku włącznie w godz. 10.00–23.00 (w piątki 14.00–23.00).
  • Szczegółowe informacje można uzyskać m.in. na stronach www.uae.gov.ae oraz www.uaeinteract.com/travel/.

Stolica: Abu Dhabi (Abu Zabi)
Waluta: dirham (AED);
1 USD = 3,67 AED
Język urzędowy: arabski
Inne języki: angielski

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Smaga Jaroszyński Spółka Adwokacka sp. j.

Obsługa prawna przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »