| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Afganistan

Afganistan jest obecnie jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Zanim udamy się w podróż do tego kraju, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami i prawami obowiązującymi w tym kraju.

Afganistan to kraj muzułmański, bardzo ściśle przestrzega on wszystkich zasad i reguł wypływających z islamu, a innowierca traktowany jest jak wróg. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest przyjęcie obowiązujących tam praw, noszenia ubioru zakrywającego ciało. Kobiety powinny ukryć pod chustą lub szalem włosy i szyję. Dobrym rozwiązaniem jest nabycie miejscowego ubrania, tak by nie rzucać się w oczy. Krótkie spodenki czy spódnica są niedopuszczalne.

- W większości placówek nie możliwa jest płatność kartą oraz realizacja czeków podróżnych, respektowane są jedynie w dużych miastach, obowiązującymi walutami są USD i EUR.

- Urzędy oraz wszelkie instytucje działają według lokalnego kalendarza i uwzględniają wszystkie muzułmańskie święta oraz wolne piątki. W czasie ramadanu ich działalność jest ograniczona. Od wschodu do zachodu słońca publiczne jedzenie czy picie jest zabronione.
- Afgańczycy bardzo chętnie się fotografują, trzeba jednak pamiętać, że zrobienie zdjęcia kobiecie może prowadzić do niemałych kłopotów, portretowanie niektórych budynków rządowych może być zakazane.
- Telekomunikacja naziemna nie funkcjonuje tam najlepiej, na szczęście działają, i to całkiem sprawnie sieci komórkowe, zaraz po przyjeździe warto zaopatrzyć się w tzw. starter jednego z czterech lokalnych operatorów.
- Jeśli kupujemy przedmioty o wartości historycznej, czy kolekcjonerskiej bardzo ważne jest zachowanie dokumentu kupna (rachunku), pozwoli to uniknąć kłopotów przy licznych kontrolach.

Źródło: MSZ

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Waldemar Żuchowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK