| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Afganistan

Afganistan jest obecnie jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Zanim udamy się w podróż do tego kraju, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami i prawami obowiązującymi w tym kraju.

Afganistan to kraj muzułmański, bardzo ściśle przestrzega on wszystkich zasad i reguł wypływających z islamu, a innowierca traktowany jest jak wróg. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest przyjęcie obowiązujących tam praw, noszenia ubioru zakrywającego ciało. Kobiety powinny ukryć pod chustą lub szalem włosy i szyję. Dobrym rozwiązaniem jest nabycie miejscowego ubrania, tak by nie rzucać się w oczy. Krótkie spodenki czy spódnica są niedopuszczalne.

- W większości placówek nie możliwa jest płatność kartą oraz realizacja czeków podróżnych, respektowane są jedynie w dużych miastach, obowiązującymi walutami są USD i EUR.

- Urzędy oraz wszelkie instytucje działają według lokalnego kalendarza i uwzględniają wszystkie muzułmańskie święta oraz wolne piątki. W czasie ramadanu ich działalność jest ograniczona. Od wschodu do zachodu słońca publiczne jedzenie czy picie jest zabronione.
- Afgańczycy bardzo chętnie się fotografują, trzeba jednak pamiętać, że zrobienie zdjęcia kobiecie może prowadzić do niemałych kłopotów, portretowanie niektórych budynków rządowych może być zakazane.
- Telekomunikacja naziemna nie funkcjonuje tam najlepiej, na szczęście działają, i to całkiem sprawnie sieci komórkowe, zaraz po przyjeździe warto zaopatrzyć się w tzw. starter jednego z czterech lokalnych operatorów.
- Jeśli kupujemy przedmioty o wartości historycznej, czy kolekcjonerskiej bardzo ważne jest zachowanie dokumentu kupna (rachunku), pozwoli to uniknąć kłopotów przy licznych kontrolach.

Źródło: MSZ

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »