| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Hotele inne od wszystkich

Hotele inne od wszystkich

Na całym świecie istnieje wiele nietuzinkowych i pomysłowych hoteli, w których pobyt na długie lata pozostaje w pamięci. Imponujące zamki, pokoje pod wodą, budowle pływające, noclegi w igloo – ofert jest mnóstwo.

Choć ceny noclegów w nich przyprawiają niekiedy o zawrót głowy, to czasem można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. My proponujemy zestaw wybranych „dziwnych” hoteli z całego świata. Na pewno znajdziesz w nim coś dla siebie…

Szwecja, Vasteras

Utter Inn - Oko w oko z rybą. Do Utter Inn można dostać się wyłącznie łodzią, hotel pływa pośrodku jeziora Malaren. Wbrew pozorom domku, goście nie śpią w domku stojącym na platformie o powierzchni 25 m2. Znajduje się tam wejście do podwodnej sypialni z oknami, przez, które można oglądać ryby. Cena: od 1750$ za tydzień.
Strona internetowa: www.mikaelgenberg.com

Fidżi

Posejdon Under Sea Resort - Sen na dnie oceanu. W pobliży Fidżi, 12 metrów pod powierzchnią oceanu spokojnego powstaje Posejdon Under Sea Resort. Do tego luksusowego hotelu goście, zjadą windą i przejdą korytarzem do modułów mieszkalnych. Będzie ich 24, każdy o powierzchni 50 m2. Akrylowe okna o grubości 10 centymetrów pozwolą oglądać podwodny świat. Cena: 15 000$ za osobę na tydzień.
Strona internetowa: www.poseidonresorts.com

ZEA, Dubaj

Crescente Hydropolis Resort - w 2009 roku ruszy pierwszy na świecie hotel podwodny. Crescente Hydropolis Resort w Dubaju będzie dysponował 220 apartamentami, 3 restauracjami, centrum zdrowia i urody, podwodnym muzeum, barem i centrum handlowym.
Obecnie obiekt w trakcie budowy. Inwestycja, która pochłonęła 500 milionów euro trwa już ponad 3 lata. Crescente Hydropolis Resort zajmie 107.700 mkw obszaru podwodnego, będzie usytuowany na głębokości 20 metrów i w odległości 300 metrów od wybrzeża. Według projektu niemieckiego architekta Joachima Hausera kurort będzie miał trzy zasadnicze części: stację przyjazdu środków lokomocji, z recepcją i biurami, główny korpus obiektu, czyli hotel, oraz przezroczysty tunel łączący.
Strona internetowa: www.crescent-hydropolis.com

Zobacz też: Śladami Sommelierów: Winnica nad środkową Wisłą

Szwecja, Jukkasjärvi

Ice Hotel - zbudowany z lodu, leży 200 kilometrów za kołem podbiegunowym. Materiału do budowy hotelu dostarcza płynąca przez miasteczko rzeka Torne, z której każdego roku ''pożycza się'' lód do budowy tego bajkowego hotelu. Wnętrza hotelu zrobione są w całości z lodu. Mamy więc lodowe łóżka, lodowe biurka, ściany, filary - wszędzie uspokajające biel i błękit. Nocując w hotelu mamy wrażenie, że trafiliśmy do bajki. Bardzo spokojnej, zimnej i pięknej bajki. Nawet dorośli ulegają magii tego miejsca. Wewnątrz panuje temperatura ok. -5°C. Ice Hotel jest stosunkowo drogi. Za nocleg zapłacimy od 500 do 1300 PLN. Dodatkowo zapłacimy również za wszystkie atrakcje.
Strona internetowa: http://www.icehotel.com

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »