| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Sport i aktywny wypoczynek w Szwajcarii

Sport i aktywny wypoczynek w Szwajcarii

Sporty zimowe, wspinaczka, kolarstwo górskie, ale i paralotniarstwo, rafting, trekking… Szwajcaria to kraj wszelkich sportów związanych ze śniegiem, ale przeżywa również boom nowych dyscyplin.

Wspinaczki & wędrówki

Szwajcaria jest i pozostanie tradycyjnym krajem wędrówek i wspinaczek górskich. Szwajcarzy wędrują chętnie i często. Łącznie istnieje ponad 60 000 km oznakowanych tras wędrówek. Drogę wskazują żółte tabliczki z czarnymi napisami oraz żółte oznakowania umieszczone na skraju dróg.

Zarezerwuj apartament/dom wakacyjny w Szwajcarii.

Obecnie w modzie jest wytyczanie szlaków wędrówek tematycznych, cieszących się znaczną popularnością. Są to na przykład szlaki wędrówek na bosaka, wędrówek ścieżkami świstaków, szlaki poświęcone opowieściom biblijnym, legendom i posągom lub też » Szwajcarska Droga«, wiodąca nad jeziorem Czterech Kantonów. Klasycznymi kantonami wędrówek i wycieczek górskich są Gryzonia, Berno i Wallis. Lecz wiele interesujących tras znajdziemy również w mniej trudnych i niebezpiecznych regionach. Materiały i mapy, dotyczące klasycznych terenów wędrówek, znajdziecie Państwo w biurach turystycznych.

Każdy, kto chciałby uprawiać wspinaczkę w wyższych regionach gór, powinien to robić wyłącznie pod fachową opieką, najlepiej z lokalnym przewodnikiem górskim. Szczeliny w lodowcach, kruche i łamliwe skały oraz błyskawiczne zmiany pogody, to poważne zagrożenia czyhające w Alpach i nie wolno ich lekceważyć. Na szczęście istnieje związek szwajcarskich przewodników górskich, którzy ściśle przestrzegają zasad honorowego kodeksu, możemy także skorzystać z nauki, uczestnicząc w kursach wspinaczki sportowej, wspinaczki wysokogórskiej, trekkingu lub paralotniarstwa. Chodząc po Alpach, należy zawsze mieć w pamięci numer telefonu Szwajcarskiego Lotniczego Pogotowia Ratowniczego (Rettungsflugwacht): 1414.

Inlineskating

Cała Szwajcaria jest zafascynowana jazdą na rolkach: chyba żaden inny kraj na świecie nie ma tylu miłośników tego sportu. Niezwykle popularne są różnorodne konkursy i zawody, jak na przykład maraton na rolkach organizowany latem w Engadin. Na rolkach możecie Państwo przejechać bez przeszkód prawie całą Szwajcarię. Istnieją trzy piękne trasy: wzdłuż Rodanu, wzdłuż Renu oraz przez Szwajcarski Mittelland. Łącznie jest to 600 km wyasfaltowanych dróg…

Jazda rowerem & kolarstwo górskie

Rower nazywany jest w Szwajcarii »Velo«. A Szwajcarię nazwać można bez żadnej przesady krajem rowerów. Na dowód kilka liczb: w roku 2002 3,4 miliona rowerzystów przejechało około 200 milionów km. Przez wszystkie regiony Szwajcarii przebiega dziewięć krajowych tras rowerowych o łącznej długości 3300 km. Te dziewięć tras, opisanych szczegółowo w broszurach »Veloland Szwajcaria« - jest w jednolity sposób oznakowanych (czerwone tabliczki z rysunkiem roweru, punktem docelowym i danymi, dotyczącymi odległości oraz różnicy poziomów). Jeżeli zechcemy z nich skorzystać, poprowadzą nas w najbardziej urokliwe regiony Szwajcarii.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK