| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Toskania

Żaden inny region Włoch nie wydaje się nam tak bliski. Wielu kojarzy go natychmiast z Chianti, słynnym winnym regionem w sercu Toskanii, inni znów z Morzem Śródziemnym pod postacią długich, piaszczystych plaż i wysp u jego wybrzeży.

Dla jeszcze innych to przede wszystkim miasta, takie jak Florencja, Siena, Piza czy Lucca ze słynnymi budowlami i skarbami ich kościołów i muzeów, stanowiącymi o wartości regionu. Toskania to jednak także lasy pełne zwierzyny i pachnąca macchia, sięgające wysokości 2000 m pasma górskie z wędrownymi szlakami, a nawet nartostradami, stare źródła termalne i najnowocześniejsze kluby wellness, ciemnoniebieskie morze pod biało połyskującymi marmurowymi kamieniołomami i długie pasma falujących pól pszenicy, ukoronowanych średniowiecznymi wioskami.

Różnorodność toskańskiego krajobrazu znajduje odzwierciedlenie w faunie: występują tu sarny, jelenie i, przede wszystkim w rejonie Maremma, dziki. W niektórych okolicach żyją nawet jeżozwierze i żółwie lądowe. A w czerwcu wieczorami nad gajami oliwnymi unoszą się miliony robaczków świętojańskich.

Duma Włoch

Toskania o powierzchni 23 000 km² (co odpowiada wielkości województwa zachodniopomorskiego) ma nieskończenie wiele odcieni, i nie tylko z tego powodu uważana jest przez wielu za najpiękniejszy zakątek Włoch. Piękno regionu i zabytków sztuki niektórych miast przyciąga co roku ponad 7 milionów turystów. Toskania jest największym nagromadzeniem skarbów kultury w całych Włoszech: cztery piąte krajowych zasobów dzieł sztuki znaleźć można na jej terenie. Tylko nieliczne regiony wniosły równie wielki wkład do europejskiej kultury i sztuki.

Duma Toskańczyków opiera się na tej wyjątkowej kulturalnej spuściźnie, głęboko zakorzenionej w świadomości grupowej. Społeczeństwo to nienawidzi wszelkiego rodzaju nieumiarkowania i przesytu; nie »przejada się« stylem romańskim, gotykiem, renesansem, miastami i klasztorami, lecz dokonuje starannego wyboru, a potem sprawy zgłębia. Krajobraz i ludzie chcą być zdobywani – to wyzwanie czyni urlop w Toskanii fascynującym, niezapomnianym przeżyciem.

Moc wrażeń

Aby maksymalnie uprzyjemnić turystom urlop i wzbogacić go we wrażenia, region, jego gminy i hotelarze zadają sobie mnóstwo trudu. Przede wszystkim w miesiącach letnich wydarzenia gonią wydarzenia: noce muzealne, festiwale muzyczne i teatralne, turnieje jeździeckie i tenisowe, regaty żeglarskie i święta ludowe z historycznym tłem lub bez… Poza tym wielu hotelarzy organizuje przejażdżki konne, wieczory przy grillu i wiele innych imprez.

Ceny

Po wprowadzeniu euro także w Toskanii ceny poszybowały w górę. W obecnej chwili próbuje się to korygować. Najtańszy urlop można spędzić z dala od plaż i ośrodków turystycznych. Podane w tym przewodniku ceny noclegów to ceny maksymalne, mogą Państwo zawsze się potargować. Zależnie od sezonu, obłożenia, a nawet nastroju właściciela - cena może znacznie spaść. Typowo toskański wdzięk może mieć nawet urlop w gospodarstwie agriturismo, niezależnie od tego, czy jest to luksusowa posiadłość z basenem czy zaadaptowany chłopski dom.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »