| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Włochy

»Il bel paese«, piękny kraj – tak go nazywają sami Włosi: mało jest narodów, które byłyby tak przekonane o tym, że mieszkają w najpiękniejszym kraju świata.

To kraj pełen plaż, gór i skarbów sztuki. Niepowtarzalny urok Włoch tkwi choćby w świetlistej mgiełce, wiszącej nad rozległym pofałdowanym krajobrazem Apeninów, nad miastami z architekturą w kolorze pasteli, ochry i kamienia, nad migoczącymi srebrzyście drzewkami oliwnymi i zielonymi gajami cytrusowymi.

Skarbiec kultury

Widokom tym towarzyszy „cultura antica“ i „monumenti“, duma z przynależności do narodu o bogatej, wysoce cywilizowanej przeszłości: zgodnie z danymi UNESCO we Włoszech znajduje się ponad 60 procent całego światowego dziedzictwa kulturalnego z zakresu dzieł sztuki i kultury – w historycznych starówkach miast, w prastarych malowniczych wsiach, na stanowiskach wykopalisk archeologicznych i w ponad 3000 muzeów.

Kraj wybrzeża

Lecz to przecież nie są jeszcze wszystkie powody, skłaniające rokrocznie wielomilionową rzeszę turystów z całego świata do podróży do bel paese. Zachętę stanowi również szczególna forma geograficzna Włoch, długi but, sięgający daleko w głąb Morza Śródziemnego, dzięki czemu turyści mogą korzystać z 8500 km morskiego wybrzeża. Następnym ważnym powodem jest doskonała włoska kuchnia. Niejeden podróżnik już z góry cieszy się na możliwość zjedzenia ukochanych makaronów, pizzy czy lasagne w ich macierzystym kraju.

Rozejrzyj się...

Gdy już przybędziemy do Włoch, powinniśmy skierować pierwsze kroki na plac: „Piazza” to dla Włochów salon przyjęć, centralny punkt zurbanizowanego życia, a nawet rodzaj sceny. Usiądźcie w kawiarnianym ogródku, wybierając możliwie najlepszy widok na plac, zamówcie cappuccino, campari albo owocowy aperitif i po prostu przyglądajcie się Włochom:

Oto tam stoi grupka starszych mężczyzn, dyskutujących żywo o Bogu i świecie (no i naturalnie o piłce nożnej). Jeśli jest zima i akurat mamy dzień targowy, dostrzeżecie wiele eleganckich kobiet w płaszczach z norek – skoro już pokazują się publicznie to tylko „bella figura” - to ważniejsze od wszelkich idei ochrony życia zwierząt. Tu znów przechodzą grupy młodzieży, żywo gestykulującej, wszyscy niezwykle modnie ubrani i każdy z szykownym „telefonino” – wszechobecną komórką w ręku.

Krzywa Wieża w Pizie i lśniące gaje oliwne, Dawid Michała Anioła i przejażdżka gondolą na Canale Grande… A Włosi są jak dawniej przyjaznymi, wspaniałomyślnymi i otwartymi ludźmi, nawet jeśli ich życie po bliższym przyjrzeniu się nie ma w sobie nic »słodkiego«. Często nawet nie ma co myśleć o Dolce Vita! Statystycznie rzecz biorąc Włosi pracują nawet więcej niż Niemcy, Anglicy czy Francuzi.

Zamów katalog na lato lub ofertę "szytą na miarę".

Wynajmij dom/apartament na wakacje we Włoszech:

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

8500 km włoskiego wybrzeża zachęca do odpoczynku i kąpieli
8500 km włoskiego wybrzeża zachęca do odpoczynku i kąpieli

Włoskie jezioro Garda
Włoskie jezioro Garda

Castello Estense, warowny zamek z XIV wieku znajdujący się w Ferrarze
Castello Estense, warowny zamek z XIV wieku znajdujący się w Ferrarze

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK