| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Hiszpania

Zamiast aromatu olejku kokosowego i Sangrii, dolatującego z sąsiednich, plażowych leżanek, wdychają korzenny zapach górskich ziół, rozkoszują się wiejską idyllą, wędrują lasami pełnymi dębów korkowych, obserwują orły i sępy. Postępując zgodnie z mottem »odkrywać Hiszpanię na nowo«, miejscowi jak i zagraniczni turyści coraz częściej odrywają się od kąpielisk, dryfując w kierunku soczyście zielonych dolin i górskich zboczy. Hiszpania ma bowiem wiele twarzy.

Ponad 50 milionów odwiedzających rocznie to już nie przypadek, znajdują oni tysiące celów i setki powodów, aby pojechać do Hiszpanii, aby potem z entuzjazmem wracać tu znowu i znowu. España jest symbolem fascynującej kultury i krajobrazów, dzikich fiest i swobodnego życia z tradycjami wieczornych wypraw na miasto i tapa (małych przekąsek, podawanych w barach do przykrywanych talerzykiem napojów).

Powrót do natury

Obojętne czy jest to Andaluzja, Galicia czy Nawarra: powrót do natury jest absolutnie trendy. Modne stały się również ferie w siodle, hotele termalne płyną na fali wellness. Ponadto prężnie rozwija się turystyka przygodowa, z wyprawami do grot i canyoningiem, co daje uczestnikom możliwość prawdziwie pionierskich przeżyć, bowiem zwiedzane miejsca nie są jeszcze tak znane, jak te w innych częściach Europy.

Do szeregu nowych i ponownych odkryć, jakich możemy dokonywać w Hiszpanii, należy również zagłębienie się w atmosferę średniowiecza: wycieczka na górę Jakuba, Camino de Santiago, do grobu Apostoła Jakuba w galicijskim Santiago de Compostela. Od przełęczy pirenejskich Ibañeta i Somport droga prowadzi przez około 800 km w kierunku zachodnim, mijając liczne klasztory, kościoły i warowne zamki. Do najbardziej imponujących miejsc zaliczane są gotyckie katedry w Burgos i w León, a schroniska dla pątników oferują noclegi pieszym turystom i rowerzystom.

Słońce i wino, czyli dobre jedzenie i samopoczucie

Stres jest tu dla wielu obcym słowem, i nigdzie nie zaniedbuje się dobrego traktowania żołądka. Ludzie pozostawiają sobie dostatecznie wiele czasu na pielęgnowanie cielesnych uciech, na wyprawy do barów i restauracji w poszukiwaniu smakołyków, obejmujące także rozkoszowanie się winem.

W Rioja i w regionie Duerogebiet dojrzewają wspaniałe czerwone wina najlepszego gatunku, Galicia znana jest ze swych białych win Albariños a andaluzyjski Jerez de la Frontera ze swych różnorodnych sherry i brandy. Również inne sprawy są w Hiszpanii w porządku, nie tylko jedzenie i picie. Na południowych obszarach kraju odnotowuje się ponad 300 słonecznych dni w roku.

Odkrywanie Españy

Na wybrzeżach Morza Śródziemnego znajdziemy to, czego szukamy. Torremolinos, Benidorm i Lloret del Mar zaliczane są do niezniszczalnych klasyków letniej rozrywki i pękają w szwach od niezliczonych muzycznych barów, dyskotek i letniego highlife-u.

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

ZdjęciaNiedokończona katedra Sagrada Familia w Barcelonie
Niedokończona katedra Sagrada Familia w Barcelonie

Nowoczesny Madryd - starożytna, egipska świątynia
Nowoczesny Madryd - starożytna, egipska świątynia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »