| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Włochy - informacje, telefony, ceny

Włochy - informacje, telefony, ceny

Ceny, adresy, telefony - tu znajdziecie najważniejsze informacje potrzebne podczas podróży do Włoch.

Poczta

Urzędy pocztowe są zwykle otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.20 - 13.20 a w soboty do 12.20. Opłata za listy i kartki pocztowe wynosi w Europie 62 centy z obowiązkową „posta prioritaria” (przesyłka priorytetowa).

Telefon

Poza budkami telefonicznymi można również korzystać z telefonów w licznych barach. Karty telefoniczne (należy oderwać perforowany róg!) po 5 Euro dostępne są w sklepach tytoniowych. Dawne numery kierunkowe stanowią obecnie stałą część numerów, należy je wybierać również w połączeniach miejscowych a przy połączeniach z zagranicy należy wybierać zero. Numery kierunkowe: Polska 0048, Włochy 0039.

Prasa i media

W codziennej prasie znajdziemy adresy pogotowia lekarskiego i nocnych aptek, a w weekendy również kalendarze imprez, które w dużych miastach można kupić w kioskach również oddzielnie. We wszystkich ośrodkach turystycznych i większych miastach można bez trudu otrzymać niemieckie gazety, często już tego samego dnia.

Cło

W granicach UE mogą być swobodnie wwożone i wywożone wszelkie towary, w ilościach służących do osobistego użytku, m.in. 800 szt., papierosów, 90 l wina, 10 l napojów spirytusowych. Dla Szwajcarii oraz przy przejeździe przez Szwajcarię obowiązują znacznie mniejsze ilości podlegające zwolnieniu, m.in. 200 papierosów i 2 l wina.


Wynajmij dom na wakacje we Włoszech - www.interhome.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »