| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem do Hiszpanii

Samochodem do Hiszpanii

Oto poradnik dotyczący wyjazdu samochodem do Hiszpanii. Przedstawiamy trasy i koszty, podstawowe informacje odnośnie przepisów prawa ruchu drogowego oraz adresy polskich placówek dyplomatycznych w Hiszpanii.

Jak dojechać z Polski?

Podróż samochodem do Hiszpanii zajmuje około doby, zaleca się zaplanowanie przejazdu z noclegiem. Najszybsza droga do stolicy Hiszpanii – Madrytu wiedzie przez Niemcy i Francję. Przejeżdżamy przez stolicę Niemiec – Berlin, następnie kierujemy się autostradą nr. 9 w stronę Nurnberg, przekraczając granicę z Francją. We Francji kierujemy się autostradą A36 (E54/E60). Nastepnie obieramy kierunek na Beaune drogą A31 oraz A6 (E15/E21). Dalsza cześć przejazdu przez Francję to zjazd w Lyonie na autostradę A7 (E15) i podążanie na południe do Avignion. Później zjeżdżamy na A9 (E15) w kierunku Perpignan i Hiszpanii. Po przekroczeniu granicy udajemy się w kierunku Madrytu.

59,90 złCzarnogóra, Serbia, Macedonia, Kosowo i Albania praktyczny przewodnik

Zobacz też: Samochodem na Słowację

W Niemczech przemierzanie autostrad i dróg ekspresowych jest bezpłatne. We Francji opłaty za przejazd autostradami wahają się od 2 do 16 euro. W Hiszpanii większość autostrad jest płatnych i przejazd nimi to koszt od 2 do 4 euro. Wyjątkiem jest autostrada AP1 Burgos-Arminon (Victoria), za którą należy uiścić opłatę w wysokości 10,55 euro.

Są też oczywiście alternatywne trasy, polecamy jednak przejazd przez Niemcy ze względu na doskonałą sieć darmowych autostrad.

Podstawowe przepisy i przepisy drogowe

Do 90 dni na terenie Hiszpanii możemy przebywać na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Jeżeli wybieramy się samochodem do Hiszpanii, musimy posiadać odpowiednie wyposażenie naszego samochodu, które wymagane jest w tym kraju. Niezbędny jest trójkąt ostrzegawczy, komplet żarówek zapasowych, koło zapasowe, oraz z narzędzia, konieczne do wymiany kół. Zalecamy także posiadanie apteczki, gaśnicy i zabezpieczenia antywłamaniowego. Samochód musi mieć również 2 lusterka wsteczne zapewniające widoczność na co najmniej 50 metrów. Zaś głębokość bieżnika musi wynosić 1,6 mm.

Zobacz również: Jakie dokumenty są potrzebne podczas podróżowania po Unii Europejskiej?

Należy również posiadać kamizelkę odblaskową tzw. „salva-vita”. Podczas opuszczania pojazdu poza teren zabudowanym np. w razie awarii, kierowca oraz pasażer musi poruszać się w niej, w celu bycia widocznym dla innych użytkowników drogi. W Hiszpanii obowiązuje zakaz instalowania urządzeń antyradarowych oraz urządzeń z monitorami tj. DVD, które mogłyby rozpraszać kierowcę. Jak w większości krajów europejskich nie wolno nam rozmawiać przez telefon komórkowy podczas jazdy,  jeśli nie posiadamy zestawu głośnomówiącego.

Aktualizacja: 20.07.2012

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeżeli wybieramy się samochodem do Hiszpanii, musimy posiadać odpowiednie wyposażenie naszego samochodu, które wymagane jest w tym kraju Fot. Fotolia
Jeżeli wybieramy się samochodem do Hiszpanii, musimy posiadać odpowiednie wyposażenie naszego samochodu, które wymagane jest w tym kraju Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie189,00 zł
avatar

2012-10-06 12:07 Zgłoś

Witam serdecznie , Bardzo proszę o kontakt osób jadących/wybierających się samochodem w najbliższym czasie w kierunku Polska- Hiszpania ( Barcelona, Walencja, Alicante). Sprawa bardzo ważna dla moich rodziców, potrzebna pomoc, sprawa dotyczy – jeśli ktoś z Państwa nie potrzebuje rozliczyć się z paliwa i opłat za autostrady, to moja prośba dotyczy właśnie wzięcia na mnie ( mojego tatę ) faktury za paliwo z miejsca przekroczenia polskiej granicy oraz rachunków za paliwo i opłat za autostrady na trasie Polska-Hiszpania .Świadczyłem przysługę dostarczenia samochodu do Alicante , to była tzw. podróż służbowa. W Walencji wkradziono mi się do samochodu i m.in. ukradziono dokumenty ( faktury, rachunki itp. ).Jeśli ich nie zdobędę to firma każe pokryć mi koszty przejazdu. Posiadam protokół włamania i kradzieży z policji, ale mimo to firma bezwzględnie domaga się rachunków za paliwo i opłaty . Może ktoś jest w stanie mi pomóc albo podsunie mi pomysł jak można załatwić te dokumenty ,może przez firmy transportowe, nie wiem gdzie się ogłaszać , może ktoś miał podobną sytuację , bardzo proszę o kontakt. Tel. 691-492-094Piotr Buczyński

avatar

2012-08-19 20:18 Zgłoś

Przecież jest napisane Madryt. Oczywiście trzeba przejechać przez Niemcy i Francję.

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP25
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Sofath

Prekursor i lider na europejskim rynku pomp ciepła.

Zostań ekspertem Infor.pl »