| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend: okolice Torunia

Samochodem na weekend: okolice Torunia

Samochodowa wyprawa do trzech miast ziemi chełmińskiej to wycieczka w przeszłość, która prowadzi po urokliwych zakątkach Polski. Radzyń Chełmiński, Chełmno oraz Chełmża leżą od siebie w odległości kilkudziesięciu kilometrów, a ich historia związana jest z Zakonem Krzyżackim.

Z Cieszyna trasą E75 przez Tychy, Dąbrowę Górniczą, Częstochowę, Łódź, Włocławek. Po przejechaniu 446 km znajdziemy się w Toruniu. ZOlsztyna DK 15 dojedziemy do Torunia w niecałe 3 godziny. Odległośćwynosi 173 kilometry. Ze Szczecina trasą nr. 10 odległość do Toruniawynosi 321 kilometrów.

Wycieczkę rozpoczynamy w Toruniu – mieście Mikołaja Kopernika.Podziwiamy Rynek Staromiejski, na którym stoi Ratusz – budowlawzniesiona w XIV wieku i wzorowana na architekturze flandryjskiej.Przed wejściem do ratusza znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika. Wartoodwiedzić Muzeum, pochodzące z 1861 roku. W podziemiach znajduje sięwystawa toruńskiego rzemiosła, gdzie będziemy mogli podziwiać stareformy pierników. Przy Rynku Staromiejskim 6 znajduje się Dwór Artusa –historyczny budynek , w którym podpisano z krzyżakami II pokójtoruński. Innym ważnym zabytkiem jest Krzywa Wieża do której możnadojść od ul. Piekary. Jej odchylenie wynosi 1,40 metra. Na wieżyznajduje się pub i sklep z pamiątkami.

Zobacz również: Jak najlepiej przygotować sie do podróży? Poradnik

41 kilometrów na północny wschód od Torunia, drogąnr.52 na Olsztyn, uplasowany jest Golub-Dobrzyń. Miasto powstało zpołączenia dwóch oddzielnych miejscowości – Golubia i Dobrzynia, którenależały niegdyś do dwóch zaborów : pruskiego i rosyjskiego.Najważniejszą atrakcją Golubia jest Zamek, na którym rezydowała kiedyśAnna Wazówna. Jeśli przekroczymy mury zamku w lipcu to będziemyuczestniczyć w turniejach rycerskich, które odbywają się tam każdegoroku z udziałem kwiatu europejskiego rycerstwa. W części zamkowejwydzielono część hotelową, w której można tanio przenocować.

Trasą nr 52 dojedziemy także do Brodnicy, która jest pełna malowniczych zakątków. Samochódnajlepiej postawić na rogu ul. Tylnej i Dużego Rynku lub przy MałymRynku. Najbardziej znanym obiektem Brodnicy jest XIV – wieczny zamek,należący niegdyś do komtura krzyżackiego. Z uplasowanej tam wieżyzamkowej możemy podziwiać okoliczne widoki. Obiekt jest czynny przezcały rok w godzinach od 9 – 15.

Zobacz również: Jak krok po kroku pokonać chorobę lokomocyjną?

Hotel „U Bosmana”, ul. Sądowa 7, Brodnica : pokój 2 os. Kosztuje od80 do 150 złotych. Posiada garaż dla gości, parking strzeżony.Śniadania wliczone są w cenę noclegu. Tel. 564984635

Hotel-Restauracja Kaprys, ul. Kilińskiego 7, Golub-Dobrzyń : Ceny od75 do 150 złotych, parking strzeżony i niestrzeżony, łazienka nakorytarzu. Tel. 566832724

Pokoje gościnne „Dalia Teresa Nowacka”, ul. Lubelska 13. Pokój 1osobowy w cenie 60 złotych, 2 os. – już od 85 zł. TV, WiFi wstandardzie każdego pokoju. Przed obiektem znajduje się niestrzeżonyparking.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK