| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend : Suwalszczyzna cz. I

Samochodem na weekend : Suwalszczyzna cz. I

Jedna z proponowanych tras samochodowych po Suwalszczyźnie prowadzi z Augustowa do Raczek. Po drodze zwiedzimy Stolicę Podlasia z Kanałem Augustowskim, wyprawimy się na rejs po jeziorze Necko, napijemy się cudownej wody w Studzienicznej oraz pochodzimy po raczkowskim rynku.

Augustów – Studzieniczna- Przewięź – Raczki

Z Warszawy do Augustowa najlepiej dojechać drogą nr. E67 i Trasą 61. Czas przejazdu nie powinien wynosić więcej niż 4 godziny. Z Poznania kierujemy się drogą nr E30 i trasą 61 przez Płońsk, Ostrołękę, Łomżę. Część trasy pokonujemy płatną autostradą A2. Czas przejazdu wynosi 7 godzin i 40 minut.

Zobacz również: Wyjazd samochodem na Łotwę – poradnik

Augustowski Rynek imienia Zygmunta Augusta stanowi preludium naszej wycieczki. Serce rynku wypełnia Ogród Saski - obiekt wybudowany w 1847 roku na wzór warszawski. Pomnik przyrody otoczony jest eklektycznymi kamieniczkami z przełomu XIX i XX wieku. Idąc ulicą 29 listopada dojdziemy do śluzy na Kanale Augustowskim. W jego obrębie umiejscowiony jest dom śluzowy z 1932 roku.

Z Augustowa jadąc 7 km drogą na Sejn, przed Przewięziem, w miejscowości Wojciech skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do Studzienicznej. Ta miejscowość słynna jest za sprawą kaplicy Najświętszej Marii Panny, która za murami kościoła skrywa cudowny obraz Maryi. Obok kaplicy w małej studzience znajdziemy wodę, która wedle obiegowych opinii ma moc uzdrawiającą. Ze Studzienicznej możemy wybrać się pieszym szlakiem do śluzy Swoboda, która usytuowana jest w Puszczy Augustowskiej. W Przewięziu, oddalonym 7 km od Augustowa znajduje się największe letnisko w regionie. Położone pomiędzy jeziorami : Białym i Studzienicznym, zostało połączone śluzą o XIX –wiecznym rodowodzie. W Raczkach, 22 km. na północny – zachód od Augustowa, znajdziemy zabytkowy Rynek, na którym stoi zabytkowy pomnik Michała Górskiego, miejscowego posła i działacza ludowego.

Wycieczka objazdowa po Suwalszczyźnie stwarza dużo możliwości spędzania czasu wolnego. Nie musi się ona ograniczać tylko do podróżowania pomiędzy opisywanymi miejscowościami. Warto zdecydować się na rejs statkiem po jeziorze Necko i Rospuda. Statki wycieczkowe cumują w Porcie Żeglugi Augustowskiej przy ulicy 29 Listopada. Koszt rejsu wynosi 13 złotych.

Zobacz również: Samochodem po Białorusi - poradnik

Pensjonat „Karolina”, Augustów : Za 2 osobowy pokój ze śniadaniem zapłacimy 120 złotych. W tej cenie wliczone jest już śniadanie. Jeżeli planujemy wybierać się na eksploracje okolicznych terenów od bladego światu, możemy wówczas skorzystać z tańszego pakietu w cenie 95 złotych. Pokój 4 osobowy to koszt 180 złotych.

Pensjonat „Leśnik” – położony nad brzegiem Jeziora Studzienicznego jest ośrodkiem domków letniskowych. W ofercie możliwy wynajem bliźniaków i domków piętrowych. Droższe, choć bardziej komfortowe domki piętrowe kosztują 235 zł od osoby. Bardzo wygodną opcją jest wybór domków usytuowanych nad jeziorem. Ma to racje bytu szczególnie w sezonie letnim. Koszt wynajmy oscylują pomiędzy 40 a 47 złotych od osoby.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK