| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend: Sulęczyno – Szymbark – Bródnica Górna - poradnik

Samochodem na weekend: Sulęczyno – Szymbark – Bródnica Górna - poradnik

Trasa uwydatnia piękno Szwajcarii Kaszubskiej. Na trasie wycieczki znajdują się liczne pomniki przyrody, „Brodnicki kamień” oraz jeziora: Raduńskie i Brodno Wielkie. Odwiedzimy „CEPR” w Szymbarku ze stołem Noblisty oraz najdłuższą deską świata – obiektami wypisanymi na listę rekordów Guinnessa. Wycieczkę zakończymy w Brodnicy Górnej, gdzie każdego roku odbywa się festiwal truskawek.

Z Sulęczyna kierujemy się na wschód drogą 228 na Stężycę, Szymbark, Brodnicę Górną. Odległość trasy wynosi 35 km. Przy szosie do Sulęczyna znajduje się "Brodnicki kamień" – głaz narzutowy o obwodzie: 11,2 m i wysokość 2,15m. Jest to cenny pomnik przyrody znajdujący się w regionie. Następnie udajemy się do Szymbarku, zlokalizowanego w powiecie kartuskim. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu będziemy mogli eksplorować m.in. Dom Sybiraka, Dwór Salino czy też najdłuższą deskę świata, wpisaną do księgi rekordów Guinnessa. Centrum otwarte jest w okresie od 1 listopada do 31 marca w dni powszednie od 9.00 do 17.00, w weekendy od 10.00 do 17.00. Od 1 kwietnia do 31 października możemy je odwiedzić od 9.00 do 19.00 w tygodniu, natomiast w niedzielę i święta od 10.00 do 19.0. Ze znajdującej się w Bródnicy Górnej platformy widokowej można napawać się panoramą Szwajcarii Kaszubskiej. W pobliżu ulokowany jest amfiteatr, który od lat wyznacza naturalne tło dla festiwalu truskawek.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Akwedukty Puszczy Rominckiej

Na przełomie lipca i sierpnia nieprzerwanie od 30 lat odbywa się Truskawkobranie. Jest to impreza organizowana w formie festynu, której celem jest promocja tych owoców. Tereny znajdujące się przy Złotej Górze charakteryzują się dużą ilością pól uprawnych, wypełnionych truskawkami. Odwiedzając Truskawkobranie będziemy mogli konsumować owocowe produkty z licznych stoisk handlowych i gastronomicznych. Ponadto prezentowany jest tam dorobek kultury kaszubskiej - amatorskiej i profesjonalnej. Oprócz degustacji naturalnych dżemów, wystawianych przez regionalnych producentów, weźmiemy udział w występach artystycznych, konkursach, zawodach wędkarskich. Podczas festynu można zapoznać się z kaszubskimi rękodziełami ludowymi czy też doświadczyć przejażdżki tramwajem konnym.

Impreza przewiduje także konkursy na najlepsze ciasto truskawkowe czy też największą truskawkę. W szranki stają również poeci, którzy recytują fraszki, o tematyce związanej z duchem festiwalu. Imprezę od lat uatrakcyjniają sylwetki znanych osób. Na scenie festiwalu wystąpili m.in.: Szwagierkolaska, Bajm, Jerzy Kryszak, Zbigniew Wodecki, Shakin Dudi, Krzysztof Krawczyk, Lombard, Krystyna Giżowska, Perfect, Lady Pank, DAAB, Hej, Anita Lipnicka & John Porter czy Rico Sanchez & Gipsy Kings.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Most w Kruklankach

Z Gdańska drogą krajową nr 7 a następnie trasą 228. Na miejsce dojedziemy w 1 godzinę 15 minut. Z Opola przez Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Konin, Inowrocław , Bydgoszcz trasą nr 25. Trasa możliwa jest do pokonania w czasie 8 godzin.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Wiktor Sarota

InFakt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK