| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend: Pojezierze Drawskie cz. II

Samochodem na weekend: Pojezierze Drawskie cz. II

Zapraszamy do drugiej trasy wycieczki po pojezierzu Drawskim. Wyjeżdżamy z Czaplinka, który niegdyś nazywany był Tempelburgiem. Z miasta Templariuszy udamy się Szczecinka, aby pozwiedzać licznie zgromadzone tam zabytki.

Czaplinek – Juchowo – Szczecinek

Z Czaplinka poruszamy się Drogą Krajową nr 20. Trasa naszej wycieczki kończy się w oddalonym o niespełna 50 km Szczecinku. Z Warszawy mamy do pokonania 420 km drogą krajową nr 10. Po ok. 6 i pół godz. znajdujemy się w Czaplinku. Z Olsztyna w woj. warmińsko-mazurskim dojedziemy na miejsce drogą nr 22 przez Elbląg, Starogard Gdański oraz Chojnice. Odległość pomiędzy Olsztynem a Czaplinkiem wynosi 362 km.

Zobacz również: Samochodem do „Złotych Piasków” - Bułgaria

Jedno z głównych atrakcji Czaplinka stanowi Jezioro Drawsko, które jest największym (1872 ha) i najgłębszym (83 m) jeziorem Pojezierza Drawskiego. Jest to drugie co do głębokości jezioro w Polsce zaraz po Hańczy. Na jeziorze znajduje się 14 różnych wysp, z których najbardziej znana jest Bielawa. Podczas spaceru po wyspie będziemy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk, które umożliwiają obserwację miejscowej fauny i flory. Warto udać się w celu zobaczenia największego głazu przyrody nieożywionej - głaz "Tempelburg". Była to dawna nazwa Czaplinka, które zostało założone przez Templariuszy.

Zobacz również: Samochodem na weekend: Pojezierze Drawskie cz. I

Po drodze z Czaplinka do Szczecinka będziemy przejeżdżać przez wieś Juchowo, która posiada na swoim terenie pałac Kleistów, wznoszony od XVII do XIX wieku. Następny przystanek stanowi Szczecinek – cel naszej podróży. Jest to największe miasto drawskiej krainy. Posiada znamiona letniska i zwyczajnego, 40 - tysiącznego miasteczka. Znajdziemy tam Kościół Mariacki, umiejscowiony przy ul. Zamkowej. Spichlerz Sowińskiego został wybudowany pod koniec XIX wieku, cechuje go konstrukcja szkieletowa. Do miejscowego ratusza wejdziemy tylko w dni powszednie, w godzinach urzędowania. W sali posiedzeń zobaczmy na I piętrze ciekawe witraże z pierwszego ćwierćwiecza XX w., ukazujące pochód przedstawicieli cechów rzemieślniczych miasta i inne sceny.

Zamek książęcy jest jedną z większych atrakcji. Południowe skrzydło zamku pochodzi z XIV w. Przez wiele lat mieszkała tu zasłużona dla miasta księżna Jadwiga Brunszwicka. Na jeziorze Trzesiecko znajduje się wieża Przemysława, która z racji popełnianych licznych samobójstw w okresie 1914-68 zwana jest wieżą samobójców. Ta mierząca 20 metrów wysokości wieża znajduje się na pod koniec promenady. Wzgórze na którym jest postawiona nazywa się Wzgórzem Przemysława.

Hotel „Merkury” ul.Cieślaka 11 kat. * tel.(0-94) 374-35-26 ; 30 miejsc noclegowych
Hotel „Pojezierze” ul.Wyszyńskiego 69A kat.* tel.(0-94)374-33-41; 110 miejsc noclegowych
Hotel „Resiedence” ul.Lelewela 12 kat.** tel.(0-94) 372 88 50; 23 miejsca noclegowe
Pensjonat „Żółty Dom” ul.Ordona 11 kat.*** tel.(0-94) 372 34 82; 14 miejsc noclegowych
Hotelik „Oskar” ul.Ordona 7 tel.(0-94) 372-39-36 ; 36 miejsc noclegowych
Noclegi STW ul.Waryńskiego 2 tel.374-39-22; 13 miejsc noclegowych
Pokoje gościnne „Gryf” ul.Fabryczna 17 tel.(0-94) 372-06-60; 14 miejsc noclegowych
Camping „Kacperek” ul.Kościuszki 76 tel.(0-94) 374-43-99; 200 miejsc pod namioty i przyczepy
Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy Nadleśnictwa Szczecinek ul.Kościuszki 22 tel.(0-94) 374 36 11, 29 miejsc noclegowych

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK