| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend: Pojezierze Drawskie cz. II

Samochodem na weekend: Pojezierze Drawskie cz. II

Zapraszamy do drugiej trasy wycieczki po pojezierzu Drawskim. Wyjeżdżamy z Czaplinka, który niegdyś nazywany był Tempelburgiem. Z miasta Templariuszy udamy się Szczecinka, aby pozwiedzać licznie zgromadzone tam zabytki.

Czaplinek – Juchowo – Szczecinek

Z Czaplinka poruszamy się Drogą Krajową nr 20. Trasa naszej wycieczki kończy się w oddalonym o niespełna 50 km Szczecinku. Z Warszawy mamy do pokonania 420 km drogą krajową nr 10. Po ok. 6 i pół godz. znajdujemy się w Czaplinku. Z Olsztyna w woj. warmińsko-mazurskim dojedziemy na miejsce drogą nr 22 przez Elbląg, Starogard Gdański oraz Chojnice. Odległość pomiędzy Olsztynem a Czaplinkiem wynosi 362 km.

Zobacz również: Samochodem do „Złotych Piasków” - Bułgaria

Jedno z głównych atrakcji Czaplinka stanowi Jezioro Drawsko, które jest największym (1872 ha) i najgłębszym (83 m) jeziorem Pojezierza Drawskiego. Jest to drugie co do głębokości jezioro w Polsce zaraz po Hańczy. Na jeziorze znajduje się 14 różnych wysp, z których najbardziej znana jest Bielawa. Podczas spaceru po wyspie będziemy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk, które umożliwiają obserwację miejscowej fauny i flory. Warto udać się w celu zobaczenia największego głazu przyrody nieożywionej - głaz "Tempelburg". Była to dawna nazwa Czaplinka, które zostało założone przez Templariuszy.

Zobacz również: Samochodem na weekend: Pojezierze Drawskie cz. I

Po drodze z Czaplinka do Szczecinka będziemy przejeżdżać przez wieś Juchowo, która posiada na swoim terenie pałac Kleistów, wznoszony od XVII do XIX wieku. Następny przystanek stanowi Szczecinek – cel naszej podróży. Jest to największe miasto drawskiej krainy. Posiada znamiona letniska i zwyczajnego, 40 - tysiącznego miasteczka. Znajdziemy tam Kościół Mariacki, umiejscowiony przy ul. Zamkowej. Spichlerz Sowińskiego został wybudowany pod koniec XIX wieku, cechuje go konstrukcja szkieletowa. Do miejscowego ratusza wejdziemy tylko w dni powszednie, w godzinach urzędowania. W sali posiedzeń zobaczmy na I piętrze ciekawe witraże z pierwszego ćwierćwiecza XX w., ukazujące pochód przedstawicieli cechów rzemieślniczych miasta i inne sceny.

Zamek książęcy jest jedną z większych atrakcji. Południowe skrzydło zamku pochodzi z XIV w. Przez wiele lat mieszkała tu zasłużona dla miasta księżna Jadwiga Brunszwicka. Na jeziorze Trzesiecko znajduje się wieża Przemysława, która z racji popełnianych licznych samobójstw w okresie 1914-68 zwana jest wieżą samobójców. Ta mierząca 20 metrów wysokości wieża znajduje się na pod koniec promenady. Wzgórze na którym jest postawiona nazywa się Wzgórzem Przemysława.

Hotel „Merkury” ul.Cieślaka 11 kat. * tel.(0-94) 374-35-26 ; 30 miejsc noclegowych
Hotel „Pojezierze” ul.Wyszyńskiego 69A kat.* tel.(0-94)374-33-41; 110 miejsc noclegowych
Hotel „Resiedence” ul.Lelewela 12 kat.** tel.(0-94) 372 88 50; 23 miejsca noclegowe
Pensjonat „Żółty Dom” ul.Ordona 11 kat.*** tel.(0-94) 372 34 82; 14 miejsc noclegowych
Hotelik „Oskar” ul.Ordona 7 tel.(0-94) 372-39-36 ; 36 miejsc noclegowych
Noclegi STW ul.Waryńskiego 2 tel.374-39-22; 13 miejsc noclegowych
Pokoje gościnne „Gryf” ul.Fabryczna 17 tel.(0-94) 372-06-60; 14 miejsc noclegowych
Camping „Kacperek” ul.Kościuszki 76 tel.(0-94) 374-43-99; 200 miejsc pod namioty i przyczepy
Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy Nadleśnictwa Szczecinek ul.Kościuszki 22 tel.(0-94) 374 36 11, 29 miejsc noclegowych

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK