| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend: Zielona Góra

Samochodem na weekend: Zielona Góra


Zielona Góra to miasto położone w zachodniej Polsce. Na jej terenie możemy podziwiać liczne pomniki przyrody. Do najciekawszych miejsc można zaliczyć palmiarnię, której najcenniejszym okazem jest daktyl kanaryjski.

Zielona Góra swoją nazwę zawdzięcza bujnej roślinności, u podnóża której w przeszłości powstała osada rolnicza. Obecnie na jej terenie możemy zobaczyć ponad 260 gatunków drzew i krzewów. Większość osiedli otoczonych jest „zielonymi terenami”. W oczy rzuci się nam także pagórkowate ukształtowanie terenu. Do najbardziej okazałych pomników przyrody zalicza się 800-letni cis przy ul. Kopernika.

Zielona Góra otrzymała prawa miejskie w 1323 roku. W średniowieczu miasto związane było z Dolnym Śląskiem. Od XIII wieku ten region przechodzi w ręce czeskie, a później niemieckie. Z XVII- i XVIII-wiecznych przekazów wynika, że w tym okresie ludność polska nosiła jeszcze polsko brzmiące nazwiska. Sytuacja diametralnie zmieniła się przed II wojną światową – liczba ludności spadła do 25 tysięcy. Po wojnie Zielona Góra administracyjnie została przyłączona do województwa poznańskiego.

W XX wieku terytorium Zielonej Góry zamieszkiwali głównie repatrianci zza wschodniej granicy oraz Wielkopolski. Dziś ten atrakcyjnie położony region kraju staje się ważnym ośrodkiem turystycznymi i kulturalnym Polski.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK