| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Województwo zachodniopomorskie: Barlinek

Województwo zachodniopomorskie: Barlinek

Barlinek jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim. Atrakcyjności temu regionowi dodaje Jezioro Barlineckie i rzeka Młynówka.

Jezioro Barlineckie dysponuje uroczą Plażą Miejską, wybudowaną w 1927. Jego rzeźba wyróżnia się za sprawą urozmaiconych pagórkowatych terenów porośniętych lasami. Brzegi jeziora charakteryzują się stromymi krawędziami.

Zobacz również: Zachodniopomorskie: Schron przeciwlotniczy w Szczecinie

Wokół jeziora zgromadzone są wyspy: Łabędzia, Sowia, Nadziei i Zielna. Na południowym brzegu jeziora, nieopodal tzw. Polany Lecha, znajduje się źródełko „Boży Dar”. Jest to jedno z wielu źródeł i drobnych cieków wodnych, znajdujących się na tym terenie. Cały obszar rozciąga się na obszarze Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.

Zobacz również: Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

Region Barlinka od zarania słynął z tkactwa, sukiennictwa i lniarstwa. Na przełomie XVIII i XIX wieku, na tym terenie funkcjonowała papiernia. Rozkwit gospodarczy Barlinka datuje się na XIX wiek. Wówczas rozwinięto produkcję lokalnej garbarni oraz zautomatyzowano fabrykę pługów. W 1898 w Barlinku wybudowano połączenie kolejowe z Choszcznem i Myśliborzem.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »