| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Województwo zachodniopomorskie: Barlinek

Województwo zachodniopomorskie: Barlinek

Barlinek jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim. Atrakcyjności temu regionowi dodaje Jezioro Barlineckie i rzeka Młynówka.

Jezioro Barlineckie dysponuje uroczą Plażą Miejską, wybudowaną w 1927. Jego rzeźba wyróżnia się za sprawą urozmaiconych pagórkowatych terenów porośniętych lasami. Brzegi jeziora charakteryzują się stromymi krawędziami.

Zobacz również: Zachodniopomorskie: Schron przeciwlotniczy w Szczecinie

Wokół jeziora zgromadzone są wyspy: Łabędzia, Sowia, Nadziei i Zielna. Na południowym brzegu jeziora, nieopodal tzw. Polany Lecha, znajduje się źródełko „Boży Dar”. Jest to jedno z wielu źródeł i drobnych cieków wodnych, znajdujących się na tym terenie. Cały obszar rozciąga się na obszarze Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.

Zobacz również: Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

Region Barlinka od zarania słynął z tkactwa, sukiennictwa i lniarstwa. Na przełomie XVIII i XIX wieku, na tym terenie funkcjonowała papiernia. Rozkwit gospodarczy Barlinka datuje się na XIX wiek. Wówczas rozwinięto produkcję lokalnej garbarni oraz zautomatyzowano fabrykę pługów. W 1898 w Barlinku wybudowano połączenie kolejowe z Choszcznem i Myśliborzem.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »