| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Kujawsko – pomorskie: Izbica Kujawska

Kujawsko – pomorskie: Izbica Kujawska


Eksplorując terytorium województwa Kujawsko - Pomorskiego zatrzymajmy się w Izbicy Kujawskiej. Jej głównym atutem jest duża ilość jezior, które wzbogacają tamtejszą rzeźbę terenu.

Izbica Kujawska znana jest z licznych jezior usytuowanych na jej terenie. Do najbardziej znanych zaliczamy : jezioro Długie i Modzerowskie. Są one usytuowane na wysokości 103 m n.p.m. Powierzchnia jezior wynosi 231,7 ha, długość 5,4 km natomiast szerokość 100-600m. Średnia głębokość tych naturalnych akwenów to ok. 5 m.

Zobacz również: Góry Świętokrzyskie: Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy

Jeżeli przejedziemy odległość 2-3 km od wspomnianych jezior, wzdłuż drogi Włocławek – Koło, natrafimy na Jezioro Brdowskie. Jego dogodne położenie sprawia, że jezioro jest często odwiedzane przez turystów i rdzenną ludność. Warto zatrzymywać eksplorować województwo Kujawsko – Pomorskie, bowiem wyróżnia je duża ilość jezior i lasów.

Historycy przypuszczają, iż nazwa Izbica pochodzi od głównej izby budynku, znajdującej się na jednym z pagórków miasta. W XIV wieku wymienia się nazwę "Izdbica", ale już od końca XV w. powszechnie używana jest nazwa, którą operujemy do dzisiaj.

XV i XVI wiek był bardzo pomyślnym okresem dla Izbicy. Ten okres można uznać za początek rozwoju przemysłowego miasta. Dwa stulecia później miasto uległo pożarowi. W 1754 roku August III uzyskał przywilej lokacyjny dla Nowej Izbicy.

Zobacz również: Rowerem po Polsce: Warownie Jurajskie

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK