| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Polska pod ziemią : Zabytkowa kopalnia srebra W Tarnowskich Górach

Polska pod ziemią : Zabytkowa kopalnia srebra W Tarnowskich Górach


Przemierzając tereny Tarnowskich Gór warto zwiedzić zabytkową Kopalnię Srebra. Jest to unikalny zabytek górnictwa kruszcowego w Europie. Eksplorując jego wnętrze będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji turystycznych.

W okresie międzywojennym podejmowano liczne próby utworzenia na jej terenie stałej ekspozycji, które z różnych powodów za każdym razem spalały na panewce. Ostatecznie udało się to osiągnąć dopiero w 1976 roku, dzięki działaniom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Wilczy Szaniec cz. I

Przemieszczając się po kopalnianych pomieszczeniach wycieczkę zaczniemy od Komory „Srebrnej” – która przed wiekami stanowiła miejsce pracy gwarków. W głębi komory naszym oczom ukaże się małe jeziorko. Następnym z pomieszczeń jest Komora Zawałowa, której najcenniejszym surowcem są głazy dolomitu.

Ponadto ekspozycja przedstawia drewniane wózki pochodzące z XVIII wieku. Największą atrakcją muzeum jest chodnik wodny o długości 270 metrów, który pokonuje się łodziami.

Do pozostałych atrakcji obiektu należy zaliczyć Muzeum Górnictwa i Skansen Maszyn Parowych. Kopalnia Srebrna otwarta jest dla zwiedzających codziennie od 9.00 do 15.00. Jeśli zawitamy tam podczas sezonu to w sobotę i niedzielę będziemy mogli pozwiedzać o 2 godziny dłużej. Ekspozycja zamykana jest dopiero o godzinie 17:00.

Zobacz również: Jak ułatwić ratownikom kontakt z rodziną poszkodowanego w wypadku?

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »