| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Województwo dolnośląskie: Bystrzyca Kłodzka

Województwo dolnośląskie: Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim i nad Nysą Kłodzką. Na jej terenie znajdziemy wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych.

Pierwsze ślady kultury materialnej Bystrzycy pochodzą z cmentarzyska popielnicowego, będącego częścią kultury łużyckiej. Na tym terytorium znaleziono również denary cesarza Wespazjana i Trajana. Jeden z najważniejszych dokumentów Bystrzycy pochodzi z 4 lipca 1812 roku. Treść tego dokumentu dowodzi o nadaniu miastu wójtostwa.

W XIX wieku region bystrzycki ucierpiał w wyniku okresu napoleońskiego. Dopiero w połowie XIX wieku nastąpił czas ożywienia gospodarczego. Miało to związek z rozwojem przedmieść oraz z pojawieniem się form nowego przemysłu.

Zobacz również: Jak omijać przeszkody, tarasujące jeden pas ruchu na drodze wielopasmowej?

Będąc w Bystrzycy Kłodzkiej warto odwiedzić Muzeum Filumenistyczne. Jego ekspozycja zawiera zbiory opakowań i etykiet zapałczanych z różnych zakątków świata. Do najbardziej oryginalnych „dzieł sztuki” możemy zaliczyć ekspozycje pochodzące z Chin i Japonii. Według szacunków znajduje się tam aż 500 000 eksponatów.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Puszcza Borecka

Muzeum powinni odwiedzić nie tylko filumeniści. Jest to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich osób odwiedzających region Bystrzycy Kłodzkiej. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 8.00-16.00.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK