| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Województwo dolnośląskie: Bystrzyca Kłodzka

Województwo dolnośląskie: Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim i nad Nysą Kłodzką. Na jej terenie znajdziemy wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych.

Pierwsze ślady kultury materialnej Bystrzycy pochodzą z cmentarzyska popielnicowego, będącego częścią kultury łużyckiej. Na tym terytorium znaleziono również denary cesarza Wespazjana i Trajana. Jeden z najważniejszych dokumentów Bystrzycy pochodzi z 4 lipca 1812 roku. Treść tego dokumentu dowodzi o nadaniu miastu wójtostwa.

W XIX wieku region bystrzycki ucierpiał w wyniku okresu napoleońskiego. Dopiero w połowie XIX wieku nastąpił czas ożywienia gospodarczego. Miało to związek z rozwojem przedmieść oraz z pojawieniem się form nowego przemysłu.

Zobacz również: Jak omijać przeszkody, tarasujące jeden pas ruchu na drodze wielopasmowej?

Będąc w Bystrzycy Kłodzkiej warto odwiedzić Muzeum Filumenistyczne. Jego ekspozycja zawiera zbiory opakowań i etykiet zapałczanych z różnych zakątków świata. Do najbardziej oryginalnych „dzieł sztuki” możemy zaliczyć ekspozycje pochodzące z Chin i Japonii. Według szacunków znajduje się tam aż 500 000 eksponatów.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Puszcza Borecka

Muzeum powinni odwiedzić nie tylko filumeniści. Jest to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich osób odwiedzających region Bystrzycy Kłodzkiej. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 8.00-16.00.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marek Krysztofiuk

Prawnik, ekspert w dziedzinie prawa karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK