| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Województwo Dolnośląskie: Bielawa

Województwo Dolnośląskie: Bielawa


Jednym z bardziej rozpoznawalnych regionów województwa dolnośląskiego jest Bielawa. Stali bywalcy stoków na pewno kojarzą ten region z dobrych warunków narciarskich.

Bielawa jest miastem położonym w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim. W źródłach historycznych pierwsza wzmianka o Bielawie pojawia się już w 1288 roku. Wówczas mamy do czynienia ze sporem biskupa Wrocławia - Tomasza II Zaremby a księciem wrocławsko-krakowskim Henrykiem IV Prawym. Podłożem sporu są niesnaski pomiędzy kościołem a państwem. W źródłach historycznych możemy odnaleźć także wpis z 1844 roku, który traktował o krwawo stłumionym buncie tkaczy. Pierwsze manufaktury powstały na tym terenie już w XVIII wieku.

Zobacz również: Zimowy wypoczynek inaczej cz. I

Bielawa dzięki swojemu położeniu u podnóża Parku Krajobrazowego Gór Sowich sprawia, że jest prężnie rozwijającym się kurortem zimowym. Góry Sowie stanowią nie lada atrakcję dla narciarzy – znajdują się tam dobrze utrzymane trasy zjazdowe oraz duża liczba wyciągów. Znajdziemy na ich terenie wiele szlaków przeznaczonych do narciarskich wędrówek. Warunki do szusowania są tam bardzo dobre. Pokrywa śnieżna w Bielawie utrzymuje się około 75 dni w roku.

Dla narciarzy rekomendujemy 10 kilometrową trasę prowadzącą przez Leśne bezdroża Kalenicy (964 m n.p.m.). Szusując na tej trasie wytrawny narciarz odczuje 50 metrową różnicę poziomów.

Trasa przeznaczona jest zarówno do narciarstwa śladowego jak i turystycznego. Czas pokonania trasy to ok. 2 godziny. http://www.bielawa.pl/

Zobacz również: Bezpieczna podróż samochodem

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »