| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Góry Świętokrzyskie: Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy

Góry Świętokrzyskie: Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy


Jednym z bardziej atrakcyjnych okazów przyrody w województwie świętokrzyskim jest Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy. Podczas wycieczki objazdowej samochodem po Wyżynie Małopolskiej jest to jeden z atrakcyjniejszych punktów programu.

Park Krajobrazowy został utworzony w 1988 r. na mających powierzchnię około 21 tys. ha terenach leśnych wchodzących w skład pasm Cisowskiego, Orłowińskiego i Ociesięskiego, w celu zachowania różnorodności biologicznej przejawiającej się m.in. obecnością większości nizinnych typów siedliskowych, a także bogactwem roślin i zwierząt.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Zamek w Rynie

Tereny leśne, które stanowią podwalinę Parku Cisowsko-Orłowińskiego łącznie osiągają powierzchnię ok. 21 ha.

Podległe tereny wchodzą w skład pasm Cisowskiego, Orłowińskiego i Ociesięskiego. Na tym obszarze pojawiają się często nizinne typy siedliskowe w połączeniu z bardzo oryginalną fauną i florą.

Teren Parku może być eksplorowany podczas wycieczki objazdowej po województwie Świętokrzyskim. Różnorodna fauna i flora wynagrodzi nam wszystkie inne trudy, które hipotetycznie mogą popsuć nastrój przed dotarciem do celu. Park bogaty jest w 52 gatunki roślin chronionych i 15 gatunków roślin rzadkich. Zachęcamy do eksploracji czterech rezerwatów : „Zamczysko”, „Cisów”, „Białe Ługi” i „Słopiec”. Na ich terenie z pewnością urzekną nas leśne i torfowiskowe zespoły roślinne, które są pod ścisłą ochroną.

Zobacz również: Województwo dolnośląskie: Duszniki Zdrój

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »