| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem po Mazurach: Mosty w Kiepojcie

Samochodem po Mazurach: Mosty w Kiepojcie

Nad rzeką Bludzią w gminie Dubienki znajduje się para bliźniaczych mostów kolejowych. Nie są one może tak okazałe i dobrze zachowane jak mosty w Stańczykach lecz podróżując samochodem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich nie możemy ominąć tego „cudu Mazur”.

Wieś Kiepojcie położona jest w środkowo – południowej części gminy Dubienki, nad rzeką Bludzią i północnym skrajem jeziora Przerośl. Odnaleźć ją można niedaleko nieczynnej drogi kolejowej relacji Dubeniki – Żytkiejmy.

Zobacz również: Jak zachowywać się wobec autobusów?

Nazwa wsi jest pochodzenia litewskiego z racji tego, iż położona jest kilkanaście kilometrów od granicy z obwodem kaliningradzkim. Jadąc samochodem po tym terenie skierujmy się kilkaset metrów na zachód od wiaduktu nieczynnej linii kolejowej Botkuny – Żytkiejmy. Dojedziemy wówczas do bliźniaczych mostów usytuowanych nad rzeką Bludzią. Wygląd tych mostów różni się nieco od mostów położonych w Stańczykach. Tutaj mamy do czynienia z wykonaną z cegły i betonu konstrukcją oraz z mniejszą wysokością aniżeli ma to miejsce w Stańczykach.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Mikołajki

Południowy most jest niedokończony. Powodem tego stanu rzeczy był zbliżający się koniec I wojny światowej, który przerwał pracę nad przedłużeniem jednego z bliźniaczych mostów. Zarówno wieś Kiepojcie, jak i mosty położone w Stańczykach to prawdziwe perły północno – wschodniej Polski. Często o ich istnieniu dowiadujemy się przypadkiem, przejeżdżając przez zapomnianą przez wszystkich wieś, jakby „przeniesioną” wprost z mołdawskiego pustostanu.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "KM-LEX"

Kancelaria Prawna "KM-LEX" Roszczenia i usługi prawne Krzysztof Konopka. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK