| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Zamki jurajskie: Biały Kościół

Zamki jurajskie: Biały Kościół

Jesteście znudzeni pokonywaniem obleganych przez turystów szlaków w obrębie Ojcowskiego Parku Narodowego? Jeśli tak to udajcie się 15 km na północny – wschód od Krakowa i podziwiajcie dziewicze obszary Doliny Kluczwody.

Ruiny Zamku Rycerskiego w Białym Kościele położone są w środkowej części Doliny Kluczwody. Wznosi się on na skale nazywanej Zamczysko lub Zamkowa Skała. Jej wysokość to 342 m n.p.m.

Zobacz również: Jak bezpiecznie odbyć podróż samochodem?

Ruiny Zamku Rycerskiego w Białym Kościele to rozrywka przeznaczona dla pasjonatów. Przeprowadzone prace archeologiczne w latach 1993 - 1994 wpłynęły na wyeksponowanie jedynie zarysu murów przyziemia. Szczątkowy obraz dawnej fortyfikacji może odstraszać turystów nastawionych na zwiedzanie dobrze zachowanych zabytków. Ponadto poruszanie się po szczycie skały jest dość niebezpieczne i wykonując tę czynność musimy zachować szczególną ostrożność. Przed podjęciem decyzji o wyprawie do ruin zamku rycerskiego w Białym Kościele zalecamy zapoznanie się z przewodnikami turystycznymi i zakupienie odpowiedniego sprzętu.

Zobacz również: Jak zmniejszyć koszty wakacyjnego wyjazdu

Obowiązkowym elementem wyposażenia powinny być buty trekkingowe czy specjalistyczne kurtki przeznaczone do chodzenia po górach.

Warto też pokonać wcześniej kilka szlaków o umiarkowanej trudności. Sprawi to , iż będziemy czuć się pewniej na szczycie Zamczyska. W świetle badań przeprowadzonych w latach 90 - tych obalono mit o tym, że zamek pełnił funkcje grodziska. Dowiedziono, że obiekt był jedynie strażnicą z obronną wieżą mieszkalną oraz majdanem gospodarczym. Z kolei najnowsze badania S. Kołodziejskiego wysnuwają hipotezę o tym, że zamek musiał mieć rangę fortyfikacji. Na podstawie badań naukowca udało się zrekonstruować zarys budowli.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK