| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Szlakami Jury: Warownie Jurajskie

Szlakami Jury: Warownie Jurajskie

Jedna z jurajskich tras proponowana przez przewodników wiedzie szlakiem warowni wzniesionych w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Najbardziej interesującymi fortyfikacjami znajdującymi się na jej terenie jest zamek w Pieskowej Skale oraz ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie.

Jura Krakowsko - Częstochowska to nie tylko szlaki turystyczne wiodące przez lasy, które są usytuowane nad zapierającymi dech w piersiach formami krasowo – wapiennymi. Jura Krakowsko – Częstochowska to cała gama zamków, warowni czy fortyfikacji, na których terenie dziś utworzono liczne muzea i ekspozycje. Jedna z jurajskich tras prowadzi XIV - wiecznym szlakiem handlowym, który przecinał teren Doliny Prądnika. 

Zobacz również: Jak przygotować się do jazdy?

W tamtym okresie król Kazimierz Wielki wzniósł szereg fortyfikacji, które miały stanowić linię obrony terytorium Śląska i obecnego województwa Małopolskiego. Jednymi z takich twierdz są: Zamek w Pieskowej Skale oraz ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie. Korzystając z usług przewodnika turystycznego zwiedzimy dokładnie muzeum znajdujące się w Zamku na Pieskowej Skale. Ponadto będziemy mieli okazję zaczerpnąć wiedzy na temat historii Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie.

Zobacz również: Jak uniknąć kolizji?

Szczegółowych informacji na ten temat można zaczerpnąć na stronie http://www.it-jura.pl/. Strona przedstawia ofertę turystyczną regionu, udostępnia odbiorcom cenniki przewodników oraz popularyzuje wiedzę na temat mniej lub bardziej obleganych turystycznie zabytków.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK