| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Szlakami Jury: historia Doliny Prądnika

Szlakami Jury: historia Doliny Prądnika

Na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej znajdują się tysiące szlaków turystycznych, które możemy eksplorować z wynajętym przewodnikiem bądź indywidualnie. Przyjrzyjmy się obszarowi, który nacechowany jest bogactwem form krasowo - wapiennych – czyli Dolinie Prądnika.

Jura Krakowsko – Częstochowska odznacza się, na tle innych krain geograficznych, bogactwem szlaków turystycznych. Jednym z nich jest szlak prowadzący z Jaskini Ciemnej do Góry Okopy. Jaskinia Ciemna dostarczy nam niesamowitych wrażeń – znajduje się tam bowiem jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych w Polsce. 

Zobacz również: Jak alkohol wpływa na kierowcę?

Trasa wiedzie również przez ruiny zamku w Ojcowie oraz przez wczesnośredniowieczne grodzisko znajdujące się na Górze Okopy. Władze Ojcowskiego Parku Narodowego w ramach wykupionej wycieczki na tej trasie zapewniają przewodnika oraz bilety wstępu do Jaskini Ciemnej oraz na teren ruin zamku w Pieskowej Skale. Cała trasa przeprowadzona jest pośród lasów oraz charakterystycznych dla Doliny Prądnika wód. 

Zobacz również: Jak uniknąć senności i zmęczenia?

W Dolinie Prądnika mamy możliwość wyboru różnych tras, wedle własnych upodobań i możliwości. Proponowane ceny są różne dla klientów indywidualnych i dla grup zorganizowanych. Przykładowo, koszt wycieczki trasą nr 1 dla grupy turystycznej od 26 - 30 osób będzie wynosił 29 zł za osobę. Na tej samej trasie w przypadku grupy 41 - 50 osób zapłacimy już 23 zł za osobę.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych "Bochnacki, Bojanowski, Hipsz"

Radcowie prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK