| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Sokole Góry

Sokole Góry to Park Krajobrazowy znajdujący się obok Olsztyna w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Liczne formy wapienno skałkowe – będące wizytówką tej krainy geograficznej – są tłumnie odwiedzane zarówno przez grotołazów, jak i zwyczajnych turystów.

Rezerwat leśny „Sokole Góry” to obszar o rozpiętości 215 ha, który stanowi wizytówkę Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Park Krajobrazowy jest uznawany za jeden z najcenniejszych pod względem przyrodniczym w skali całego kraju. Rezerwat znajduje się na terenie gminy Olsztyn i ma do zaoferowania takie atrakcje jak: jaskinia Koralowa i Olsztyńska, pojedyncze okazy modrzewia polskiego o 150 letnim rodowodzie czy też wapienne formy skałkowe. Te ostatnie są charakterystyczne dla całej Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Zobacz również: Jak zachowywać się wobec autobusów?

Do jednej z największych atrakcji przyrodniczych należy Studnisko – jaskinia o głębokości 78 metrów, będąca rajem dla grotołazów.

Sokole Góry cechują się rozwiniętą siatką szlaków turystycznych. Polecamy jedną ze ścieżek turystyczno - dydaktycznych łączących Skałę Pielgrzym z Jaskinią Olsztyńską. Długość trasy wynosi 3,7 km i czas jej pokonania oscyluje w granicach od 1,5 do 3 godzin. Jeśli nawet doliczymy do czasu pokonania trasy godzinę na zwiedzanie Jaskiń czy na postój w Schronisku w Amfiteatrze to i tak czas wycieczki nie przekroczy 4 godzin. 

Zobacz również: Galindia - osada ukryta w sercu Mazur

Ścieżki turystyczne w Sokolich Górach mają różne stopnie trudności. Atutem „ścieżki turystyczno - dydaktycznej” jest możliwość indywidualnego ustalania stopnia trudności. Kierując się drogowskazami, oznaczeniami szlaków umiejscowionymi na korze drzewnej tudzież korzystając z mapy fizycznej Gór Sokolich, możemy bez problemu dostosowywać trasę do własnych możliwości.

http://jurajskie.strony.pl/mapy/m_sokole-gory.html

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »