| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem do Bawarii

Samochodem do Bawarii

Podróżując samochodem po Niemczech nie możemy zapomnieć o Bawarii. Jest to region o silnie zakorzenionym katolicyzmie, którego perłą jest Monachium. Na jego terenie spotkamy się ze świetną komunikacją, dużą ilością zabytków oraz ciekawym ukształtowaniem terenu.

Wartym zwiedzenia regionem Niemiec jest Bawaria, która należy do najbogatszych regionów kraju. Bardzo rozwinięty jest tam przemysł elektroniczny, czego dowodem jest fakt, iż produkowane jest tam BMW, Siemens, Audi, samochody ciężarowe MAN czy silniki lotnicze MTU. Znajdują się tam także, siedziby największych firm na świecie tj. o2 Germany – operator komórkowy, Munich RE - jedna z największych firm reasekuracyjnych na świecie, Allianz SE – grupa ubezpieczeniowa.

Zobacz również: Jakie dokumenty niezbędne są do podróży zagranicznych?

W Bawarii prym wiedzie również przemysł maszynowy, samochodowy, lotniczy, włókienniczy oraz rafineryjny. Rolnictwo także jest na wysokim poziomie. Bawarczycy odznaczają się na tle innych regionów kraju największą produkcją wyrobów mleczarskich. O dużej randze przemysłu na pewno świadczą elektrownie jądrowe znajdujące się na jej terenie. Są to Isar 1 i Isar 2, Grafenrheinfeld oraz Gundremmingen. 15 km na północ od Monachium umiejscowiony jest reaktor badawczy. Nie trzeba nikogo przekonywać, iż Bawaria jest regionem o głęboko zakorzenionym katolicyzmie. Dodatkowo Bawarczykiem jest obecny papież – Benedykt XVI.

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Niemcy

W Altötting znajduje się jedno z największych sanktuariów maryjnych w Europie. Część z zabytków Bawarii to kościoły oraz miejsca kultu chrześcijańskiego. Zalicza się do nich: kościół pielgrzymkowy w Wies, który od 1981 znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO czy kościół NMP w Monachium.

Zobacz też: Samochodem na narty: Niemcy

Świeckie zabytki to barokowy pałac Nymphenburg w Monachium, zamek w Norymberdze, zamek Trausnitz w Landshut oraz zamki Ludwika II znajdujące się w Neuschwanstein, Linderhof i Herrenchiemsee. Część z zabytków Bawarii to kościoły oraz miejsca kultu chrześcijańskiego. Zalicza się do nich: kościół pielgrzymkowy w Wies, który od 1981 znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO czy kościół NMP w Monachium.

Zobacz również: Śladami sommelierów – Niemcy

Monachium – czyli perła Bawarii słynie z dobrej komunikacji, dużej ilości zabytków, oraz interesującej fauny i flory. Poza parkami miejskimi w jej skład wchodzą tzw. pasy zieleni. Są one umiejscowione na tyłach domów i kamienic, oraz wypełniają puste przestrzenie pomiędzy osiedlami. Ich rozpiętość osiągać może nawet kilometr. W samym centrum Monachium znajduje się Ogród Angielski. Jest to największy park w Europie umiejscowiony w Śródmieściu. Park podzielony jest na północną i południową część. Część północna stylizowana jest na park leśny, południowa zaś przypomina bardziej zwyczajny park miejski. Całość tworzy nietypową i oryginalną kompozycje przyrody, która zalicza się do najbardziej unikalnych na świecie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Macieja Kaflińskiego

specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym gospodarczym i finansowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK