REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak być turystą… we własnym mieście

Rafał Skwara

REKLAMA

REKLAMA

Kryzys dotyka wszystkich, jednych bardziej – innych mniej. Wielu z nas musi oszczędzać, by przetrwać ciężki okres. Czy musi to oznaczać rezygnację z urlopu? Niekoniecznie, bo przecież można ruszyć w miasto, swoje miasto – i dobrze się bawić.

Moda na zwiedzanie miasta rodzinnego przyszła do nas, jak to często bywa, z zachodu, a konkretnie – ze Stanów Zjednoczonych, gdzie o tym rodzaju spędzania urlopu mówi się „staycation” (od „stay” – zostać i „vacation” – urlop). Jak wygląda taki „wyjazd”?

REKLAMA

Planowanie

Najpierw należy poświęcić trochę czasu na zaplanowanie swojego urlopu. Musimy dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje nasze miasto odwiedzającym je turystom. Krótkie przeszukanie sieci, zaczynając od strony urzędu miasta, może się dla nas okazać kopalnią ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu? W moim mieście jest muzeum postmodernizmu? Nie wiedziałem! – to częste reakcje towarzyszące tej czynności.

Jeśli jest sezon urlopowy, można się spodziewać, że organizowane są w okolicy ciekawe imprezy. Wakacje to czas pikników rodzinnych i koncertów na świeżym powietrzu. Tam można zabawić się równie dobrze, jak na dalekim wyjeździe.

Polecamy: Jak zmniejszyć koszty wakacyjnego wyjazdu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czego szukać?

REKLAMA

Wszystkiego – muzea, parki, pomniki, kluby i dyskoteki. Wszystko, co nasza miejscowość ma, a o czym my nie mieliśmy dotąd pojęcia. W ciągu dnia warto też zaplanować coś dla dzieciaków – zoo, kręgle, parki rozrywki. To gwarantuje pociechom mnóstwo zabawy, a cóż jest bardziej satysfakcjonującego od uśmiechniętych twarzy naszych dzieci.

Jeśli brakuje atrakcji w mieście, rozszerzmy nasze poszukiwania do 50-100 kilometrów od miejsca zamieszkania. Może okoliczne miejscowości skrywają przed nami jakieś atrakcje? Jeśli tak, pojedźmy tam wynajętym autem – to sprawi, że nasz „udawany” urlop będzie bardziej realistyczny.

Zobacz też: Wakacje dla aktywnych

Korzystaj z okazji

Jeśli wybierzesz się poza miasto, zastanów się, jaka jest pora roku. Może warto zajrzeć do małych gospodarstw agroturystycznych. Sianokosy, owocobranie, żniwa – tani sposób na trochę niecodziennej zabawy.
A może w pobliżu Twojego miasta jest staw, jezioro, szlak krajoznawczy albo plaża? Skorzystaj z tego, że wreszcie masz wystarczająco dużo wolnego czasy, by zwiedzić okolice czy udać się w miejsca, w których nie byłeś od lat.

Ograniczeniem niech będzie tylko Twoja własna pomysłowość. Jeśli dobrze się zastanowisz, może się okazać, że spędzisz najlepszy urlop od dawna. Powodzenia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

Test: Nissan Ariya e-4ORCE 394 KM. To hot-SUV o napędzie elektrycznym

Elektryczny SUV nie kojarzy się z emocjami? Pomyślicie tak tylko dlatego, że jeszcze nigdy nie jeździliście prawie 400-konną Ariyą. Z tym autem niewiele modeli sportowych ma szansę podczas startu spod świateł. A to nie koniec jej zalet.

Wielki potencjał zielonej logistyki, na który długo jeszcze poczekamy [ESG w logistyce 2024-2030]

REKLAMA

Będą nowe stawki za badania psychologiczne kierowców

Ministerstwo Zdrowia chce podnieść stawkę za badania psychologiczne kierowców. Aktualna stawka obowiązuje już dekadę. Ile ma wynosić nowa?  

Polski rynek ze wzrostami sprzedaży w 2024 r. Auta osobowe drożeją, a dostawcze... tanieją

Blisko 50 tys. fabrycznie nowych aut osobowych. Na tyle został wyceniony rynek w Polsce w marcu. Lider? Ten jest tylko jeden. Pozycję zachowuje Toyota.

REKLAMA