REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na wspólnych przejazdach nie zarobisz

Na wspólnych przejazdach nie zarobisz. Fot. Fotolia
Na wspólnych przejazdach nie zarobisz. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W odróżnieniu od aplikacji typu Uber, serwisy kojarzące właścicieli pojazdów z autostopowiczami nie dają możliwości zarobienia na usłudze podwiezienia kogoś do celu. Kierowca samochodu zyskuje jedynie kompanów do podróży oraz dzieli się z pasażerami kosztami zakupu paliwa.

Jednym z serwisów społecznościowych kojarzących właścicieli samochodów z autostopowiczami jest BlaBlaCar. Jest to sposób na wykorzystanie wolnej przestrzeni w samochodach, którą kierowcy dzielą się z osobami podróżującymi w tę samą stronę.

REKLAMA

- Głęboko wierzymy, że zasady działania BlaBlaCar są pełnym odzwierciedleniem ducha ekonomii dzielenia się (sharing economy). Jej fundamentem jest zupełnie nowy typ społecznej interakcji pomiędzy prywatnymi osobami, które dobrowolnie dzielą się posiadanymi przez siebie, a dotąd niewykorzystywanymi zasobami – mówi Michał Pawelec z serwisu BlaBlaCar.pl.

Zobacz też: Obowiązkowe wyposażenie samochodów za granicą, a mandat

- W odpowiedzi na zwiększające się zainteresowanie społeczeństwa i mediów tematyką nowych dostępnych w Internecie usług związanych z transportem, zależy nam na tym, aby zasady działania naszego serwisu były dla wszystkich jasne i zrozumiałe. Nie zapominamy także o prezentowaniu kluczowych różnic pomiędzy społecznościowymi wspólnymi przejazdami a innymi pojawiającymi się na rynku aplikacjami, za pośrednictwem których udostępniane są  usługi transportowe – dodaje Pawelec.

Zobacz też: Autostopem na wakacje

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Poniższa tabela przedstawia podstawowe różnice pomiędzy wspólnymi przejazdami kojarzonymi za pośrednictwem serwisu BlaBlaCar, a usługami transportowymi świadczonymi w obrębie aglomeracji miejskich:

WSPÓLNE PRZEJAZDY PRZEWOZY MIEJSKIE
TYP PODRÓŻY podróże na długich dystansach pomiędzy różnymi miejscowościami przejazdy na krótkich dystansach wewnątrz miast
ORGANIZACJA PRZEJAZDU za pośrednictwem serwisu kierowca jako prywatna osoba udostępnia wolne miejsca w swoim samochodzie innym osobom przy okazji zaplanowanej przez siebie podróży kierowca związany umową z serwisem oferuje pasażerowi dostępną na żądanie usługę transportową
KOSZT kierowca z góry określa cenę pokrywającą część kosztów swojego przejazdu na danej trasie i nie osiąga zysku kierowca osiąga zysk w ramach ujednoliconego cennika usługi transportowej, a opłata od pasażera jest uzależniona od długości i specyfiki trasy
INTERAKCJA wspólna podróż członków społeczności w nieformalnej atmosferze, dająca możliwość nawiązywania nowych znajomości  profesjonalna usługa świadczona klientowi przez dostawcę usługi

Źródło: Materiały prasowe BlaBlaCar

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

Test: Nissan Ariya e-4ORCE 394 KM. To hot-SUV o napędzie elektrycznym

Elektryczny SUV nie kojarzy się z emocjami? Pomyślicie tak tylko dlatego, że jeszcze nigdy nie jeździliście prawie 400-konną Ariyą. Z tym autem niewiele modeli sportowych ma szansę podczas startu spod świateł. A to nie koniec jej zalet.

Wielki potencjał zielonej logistyki, na który długo jeszcze poczekamy [ESG w logistyce 2024-2030]

REKLAMA

Będą nowe stawki za badania psychologiczne kierowców

Ministerstwo Zdrowia chce podnieść stawkę za badania psychologiczne kierowców. Aktualna stawka obowiązuje już dekadę. Ile ma wynosić nowa?  

Polski rynek ze wzrostami sprzedaży w 2024 r. Auta osobowe drożeją, a dostawcze... tanieją

Blisko 50 tys. fabrycznie nowych aut osobowych. Na tyle został wyceniony rynek w Polsce w marcu. Lider? Ten jest tylko jeden. Pozycję zachowuje Toyota.

REKLAMA