| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Bezpieczna podróż samolotem

Bezpieczna podróż samolotem

Zanim wejdziesz na pokład samolotu, zapoznaj się z przepisami bezpieczeństwa, które obowiązują na jego pokładzie. Unikniesz w ten sposób ewentualnych uwag załogi i niezręcznych sytuacji.

Po pierwsze sprawdź czy do bagażu nie zabrałeś niebezpiecznych przedmiotów lub substancji. Dokładne informacje na ich temat możesz uzyskać u swojego przewoźnika. Zgłoś się odpowiednio wcześniej (przynajmniej 1,5 godz. przed odlotem) do odprawy granicznej.

Nie zostawiaj bez opieki w halach lotnisk swoich bagaży. Jeśli natomiast zauważysz samotny bagaż, poinformuj o tym fakcie obsługę lotniska. Nie gódź się przewozić bagaży i paczek innych osób, podczas kontroli może okazać się bowiem, że nie możesz wejść z nimi na pokład.

Zobacz również: Co zrobić, gdy okradną Cię za granicą?

Jeśli jesteś osobą palącą, pamiętaj, aby zarezerwować miejsce w samolocie w sekcji dla palących. Palenie papierosów w innym niż wyznaczone miejsce jest zabronione, dotyczy to również toalet (zwłaszcza podczas rejsów, w których obowiązuje zakaz palenia tytoniu) - w toaletach zainstalowane są automatyczne gaśnice i czujki dymu.

Dokładnie zapoznaj się z instrukcją bezpieczeństwa i uważnie wysłuchaj prezentowanych przez personel pokładowy zasad bezpiecznego zachowania i zasad postępowania na wypadek nagłego zdarzenia. Po wejściu na pokład zwróć uwagę na usytuowanie wyjść awaryjnych.

Zobacz również: Jak złodzieje okradają samochody?

Jeśli cokolwiek Cię niepokoi, zgłoś swoje obawy personelowi pokładowemu, który w odpowiedni sposób zareaguje. W sytuacji awaryjnej staraj się zachować spokój i słuchaj wszystkich poleceń stewardessy.

W trakcie lotu żadne rzeczy nie powinny luzem leżeć na pokładzie. Bagaż podręczny powinien być schowany pod siedzeniem, albo w specjalnie do tego przygotowanej górnej półce bagażowej. Gazety, książki powinny natomiast być włożone do kieszeni poprzedzającej fotel lub oddane stewardesie.

 

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały MSWiA

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Sosnowska Kancelaria Radcy Prawnego

radca prawny, ekspert prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »