| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Dieta dla kierowcy - wysokoenergetyczna żywność

Dieta dla kierowcy - wysokoenergetyczna żywność

Wyższa sprawność za kierownicą, lepsza koncentracja i skuteczna walka z sennością w trakcie jazdy autem - to zalety prawidłowej diety kierowcy. Co warto zjeść przed podróżą, aby ograniczyć ryzyko zaśnięcia za kierownicą?

Drzemka po obiedzie

Koniecznie należy pamiętać o tym, że jeśli mimo wszelkich naszych prób zaczynamy odczuwać, że przegrywamy ze zmęczeniem, koniecznie zatrzymajmy się w bezpiecznym miejscu i po prostu prześpijmy się, przynajmniej przez godzinę. Komórki mózgowe po większym posiłku po prostu się wyłączają. Szczególnie wzrost glukozy we krwi skutecznie obniża aktywność połączeń nerwowych. Wtedy jest najlepszy czas na krótką, uspokajającą i regenerującą drzemkę. Nawet 30 minutowy sen powoduje, że spada stres związany z jazdą, poprawia się nasza koncentracja i zdolność zapamiętywania.

Zobacz też: Zaśnięcie za kierownicą - Ekspert ITS radzi o jakiej porze dnia lepiej unikać jazdy autem

Zaśnięcie za kierownicą

Pamiętajcie też o tym, że mózg człowieka jeśli uzna, że potrzebuje odpocząć zrobi to bez pytania go o zgodę. Zaśniecie za kierownicą to efekt naciągania jego możliwości do granic wytrzymałości, czego efektem są tragiczne w skutkach wypadki samochodowe. W 2012 roku w wyniku zaśnięcia za kierownicą śmierć poniosły 84 osoby…

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Źle dobrana dieta powoduje, że kierowca krótko po posiłku odczuwa senność i zmęczenie. Unikać należy prostych węglowodanów (cukrów) wchodzących w skład słodyczy i posiłków typu fast-food.
Źle dobrana dieta powoduje, że kierowca krótko po posiłku odczuwa senność i zmęczenie. Unikać należy prostych węglowodanów (cukrów) wchodzących w skład słodyczy i posiłków typu fast-food.

Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »