REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Aby wyjazd na piknik by udany, warto zatroszczyć się o prawidłowy stan auta oraz jego wyposażenie.
Aby wyjazd na piknik by udany, warto zatroszczyć się o prawidłowy stan auta oraz jego wyposażenie.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Piknik na łonie na natury to dla wielu osób świetny sposób na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną czy najbliższymi przyjaciółmi. Podpowiadamy co warto ze sobą zabrać i o czym pamiętać, aby piknik był udany.

Wysoka temperatura i piękne, słoneczne dni skłaniają do częstych wyjazdów poza miasto i przebywania na łonie natury. Zbytni pośpiech w przygotowaniach, bądź niedostateczna wiedza, powodują jednak czasem, że nie wszystko wychodzi po naszej myśli. Aby piknik był udany i w przyszłości był powodem do miłego jego wspominania, warto zadbać o kilka spraw.

REKLAMA

Bezpieczny dojazd

Pierwsze o co należy zadbać przed wybraniem się na piknik to prawidłowy stan techniczny auta. Sprawdzić należy sprawność układu hamulcowego, opon, wycieraczek szyb oraz zweryfikować poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych, w tym hamulcowego i chłodniczego. Warto także zadbać o sprawnie działającą klimatyzacje. Oprócz tego auto musi czyste i zadbane, bowiem policja coraz większa wagę przykłada do czytelności tablic rejestracyjnych i stanu szyb, głównie przedniej. Zaniedbane auto może nasz kosztować grzywnę i punkty karne.

Zobacz też: Klimatyzacja samochodowa – jak używać

Prawidłowy przewóz bagażu

Źle zamocowany bagaż w kufrze auta, w trakcie gwałtownego hamownia może przyczynić się do poważnych obrażeń jadących w pojeździe osób. Rozsądny kierowca nie powinien zgodzić się na przewożenie pakunków na tylnej półce bagażnika, jeśli pojazd nie dysponuje specjalną siatką zabezpieczającą. Jeśli bagaż nie mieści się wewnątrz samochodu, warto zaopatrzyć się w zewnętrzny bagażnik dachowy, tzw. BOX, albo w prostszy w budowie kosz dachowy. W przypadku BOX-a można także zakupić specjalne torby, dopasowane kształtem do jego profilu.

Transport rowerów

Aby zwiększyć atrakcyjność pikniku warto zabrać ze sobą rowery, które pomogą eksplorować niedostępne dla auta tereny. Jednoślady można zamontować zarówno na dachu, wykorzystując w tym celu relingi dachowe, jak i w tylnej części auta, tuż za klapą kufra. W drugim przypadku potrzebne będą albo specjalna platforma na hak EUROWAY lub RIDE ON, albo bagażnik tylny czy ścienny. Ważne jest, aby przy zakupie zwrócić uwagę na maksymalny udźwig takiego mocowania oraz na jego markę. Zakup produktu niewiadomego pochodzenia wiąże się z ryzykiem jego uszkodzenia w trakcie jazdy. Może to spowodować poważne konsekwencje w ruchu drogowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Jak przewieźć rower?

Akcesoria

Udając się na piknik warto także pamiętać o rzeczach, które mają niebagatelny wpływ na komfort wypoczynku i bezpieczeństwo. Nieocenionym „kompanem” podróży jest sprawna lodówka turystyczna, która zapewni świeżość produktom spożywczym i pomoże schłodzić napoje. Jeśli wśród tych ostatnich będą także te zawierające alkohol, warto mieć przy sobie także alkomat, który sprawdzi trzeźwość kierowcy.  Przydać się mogą także takie rzeczy jak apteczka, zestaw kluczy, w tym klucza do kół, lewarek, latarka czy pompka powietrza. Przydać się mogą także kable rozruchowe.

Zobacz też: Alkomaty – jaki wybrać? Czym kierować się przy jego zakupie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA