REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

BlaBlaCar - najważniejsze fakty

Dzięki systemowi BlaBlaCar na wspólnych przejazdach kierowcy zaoszczędzili od 2008 roku ponad 250 milionów euro
Dzięki systemowi BlaBlaCar na wspólnych przejazdach kierowcy zaoszczędzili od 2008 roku ponad 250 milionów euro
BlaBlaCar.pl

REKLAMA

REKLAMA

Nowe znajomości, niższe koszty podróży, oszczędność paliwa i mniej zanieczyszczone środowisko – to wszystko zalety wspólnych podróży BlaBlaCar. Jak sprawdza się ten system i ile można na nim zaoszczędzić?

Wspólne przejazdy z BlaBlaCar szturmem zdobywają serca podróżujących ludzi w Polsce i w Europie. Skorzystało z nich dotąd ponad 3 miliony Europejczyków. Wspólny przejazd rusza średnio co 4,7 sekundy, a razem pokonanych zostało już ponad 3 miliardy kilometrów. Co to jest i na czym polega ich fenomen?

REKLAMA

BlaBlaCar w Europie

Od początku działalności serwisu, czyli od 2008 r. do społeczności dołączyło ponad 3 miliony osób, które obecnie miesięcznie realizują ponad 600 tysięcy wspólnych przejazdów. W sumie przejechano dotąd ponad 3 miliardy kilometrów, średnia długość trasy wynosiła 342 km, a łącznie na wspólnych przejazdach kierowcy zaoszczędzili ponad 250 milionów euro.

Zobacz też: Wspólny przejazd to paliwo za 2 zł/litr

BlaBlaCar w Polsce

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Serwis BlaBlaCar swoją działalność w Polsce rozpoczął w listopadzie 2012 i w ciągu zaledwie sześciu miesięcy pozyskał dziesiątki tysięcy użytkowników. Miesięcznie wspólnie przejeżdżanych jest ok. 1,6 miliona km, a kierowcy oszczędzają łącznie około miliona złotych. W każdy weekend kierowcy oferują pasażerom około 10 tysięcy miejsc w swoich samochodach, a przeciętna długość trasy wynosi 255 km.

Założenia serwisu

Kierowcy określają szczegóły podróży, którą zamierzają odbyć oraz sugerowaną cenę. Automatyczny kalkulator cen pomaga kierowcy ustalić kwotę, jaką pasażer ma zapłacić za skorzystanie z przejazdu. Ceny ograniczone są tak, żeby kierowca mógł pokryć wyłącznie koszty związane z przejazdem, bez osiągania zysku. Ustalona przez kierowcę cena nie podlega negocjacjom, więc pasażerowi łatwiej zaplanować wydatki, a sama transakcja jest przejrzysta dla obu stron. Pasażerowie mogą szukać konkretnego przejazdu i sami zadecydować, ile chcą za niego zapłacić. Dzięki szczegółowemu formularzowi, już na etapie przygotowań do podróży, wybierają osobę o podobnych zainteresowaniach i nawykach.

Zobacz też: Podróż przez BlaBlaCar, jak to działa?

Pewność i bezpieczeństwo

Zbudowanie wzajemnego zaufania użytkowników jest możliwe dzięki systemowi wzajemnej weryfikacji. Zarówno kierowcy jak i pasażerowie po zakończonej podróży wystawiają sobie oceny. Od października 2011 r. do października 2012 r. o 253 proc. wrosła liczba publikowanych ocen. Nic zatem dziwnego, że według badań przeprowadzonych we Francji w 2012 r., 63 proc. badanych chętnie dzieliłoby podróż samochodem, gdyby miało taką możliwość. Z kolei 81 proc. badanych podkreśla, że dzielenie się polepsza im samopoczucie. W te wyniki dobrze wpisują się odpowiedzi uczestników dużego festiwalu muzycznego w Polsce, uzyskane w 2011 r. Otóż, 80 proc. ankietowanych chętnie podwiozłoby lub dałoby się podwieźć na festiwal  samochodem, jeśli byłaby taka możliwość.

Źródło: materiały prasowe firmy BlaBaCar.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

REKLAMA