| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto internauty > Zakup/sprzedaż > Czy wiesz jak sprawdzić czy nie był cofany licznik samochodu?

Czy wiesz jak sprawdzić czy nie był cofany licznik samochodu?

Dużo kierowców, szczególnie tych, którzy chcą sprzedać samochód, cofają licznik przebiegu, żeby nie było widać, że jest duży przebieg a to przecież jest nielegalne. Zobacz na co koniecznie zwrócić uwagę podczas zakupu używanego samochodu.

Najpierw należy sprawdzić historię samochodu. Sprawdzić samochód w rejestrze i u mechanika, gdzie może wyjść jeszcze więcej usterek.

Zobacz też: Cofanie liczników jako przestępstwo

Następnie obejrzyj dobrze samochód w środku. Zwróć szczególną uwagę na siedzenia, pedały, kierownicę, drzwi od strony kierowcy. Jeśli samochód jest mało używany a np. widać, że są pościerane pedały lub siedzenie to coś jest nie w porządku. Sprawdź wszystko dokładnie.

Należy przyjrzeć się też samemu licznikowi czy nie widać żądnych zadrapań, odcisków palców, czy licznik przekręca się prawidłowo podczas jazdy.

Zobacz też: Za cofanie licznika - za kratki

Warto też zajrzeć pod maskę samochodu. Sprawdzić np. klimatyzacje, pasek rozrządu.Ppowinny być tam informacje na nalepce, takie jak dane przebiegu, jaki miał w danej chwili samochód. Warto także spojrzeć na opony, o ile nie były wymienione na nowe, co może dać Nam do myślenia.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kisielewska

Starszy Konsultant w KDCP. Prawnik i Doradca podatkowy. Do 2015 r. senior konsultant w Ernst & Young, wcześniej zdobywała doświadczenie zawodowe w Zespole Zarządzania Wiedzą Podatkową Infosys BPO i w Departamencie VAT Ministerstwa Finansów. Jej specjalizacja obejmuje podatkowe i prawne aspekty obrotu towarowego, przede wszystkim w zakresie VAT, cła oraz regulacji dot. biokomponentów i biopaliw ciekłych. Audytor kilkudziesięciu polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, m.in. w zakresie spełnienia kryteriów VAT – w tym należytej staranności, wymogów celnych, AEO i wymogów dot. wytwarzania i obrotu biokomponentami i biopaliwami ciekłymi. Przeprowadziła kilkanaście szkoleń z zakresu VAT i cła. Autorka opracowań w czasopismach branżowych na temat VAT, cła i obrotu towarowego. Uczestnik międzynarodowych konferencji i szkoleń w zakresie VAT i cła. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wyróżniona nagrodą Prof. Kodrębskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK