| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Toyota rozbudowuje Centrum Techniczne w Michigan

Toyota rozbudowuje Centrum Techniczne w Michigan

Koncern samochodowy Toyota rozszerza swoją bazę technologiczną na świecie. Tym razem za cel postawiła sobie rozbudowę Centrum Technicznego w Ann Arbor w stanie Michigan.

Kolejne inwestycje Toyoty w 2015 i 2016 roku

Toyota Motor Corporation rozpoczęła rozbudowę Centrum Technicznego w Ann Arbor w stanie Michigan. Inwestycja jest warta 126 milionów USD i przyniesie znaczące zwiększenie zatrudnienia w strukturach firmy w Teksasie.

Inwestycja obejmie budowę dwóch nowych budynków w miejscowości York Township. W pierwszym znajdą siedzibę centrum rozwoju pojazdów oraz ośrodek rozwoju napędów. W drugim zostanie umiejscowione centrum zaopatrzenia. Budowa zostanie zakończona pod koniec 2016 roku.

Inwestycja w Toyota Technical Center w Ann Arbor, zapowiedziana w grudniu 2014 roku, jest częścią szeroko zakrojonych działań mających na celu konsolidację północnoamerykańskich ośrodków badań i rozwoju oraz budowę  w Plano, w Teksasie nowej głównej siedziby Toyota North America. Działy produkcji, sprzedaży, marketingu i zarządzania będą umiejscowione w Teksasie, natomiast centrum rozwoju produktu zostanie w całości ulokowane w Michigan.

Zmiany organizacyjne obejmą przeniesienie 300 pracowników, w tym inżynierów, z Kentucky i Kalifornii. Wspólna siedziba do tej pory oddalonych od siebie oddziałów ma umożliwić większą samodzielność w podejmowaniu decyzji i szybsze reagowanie na potrzeby rynku.

„Nowe obiekty w Michigan zwiększą możliwości Toyoty North America w dziedzinie rozwoju i projektowania, inżynierii oraz zaopatrzenia. Nasi klienci szybko odczują pozytywne skutki tych przemian poprzez jeszcze wyższą jakość produktów, szybszą implementację nowych technologii i wyższą wartość naszych samochodów” — powiedział podczas uroczystego otwarcia budowy Jim Lentz, CEO Toyota North America.

Inwestycje w USA wpisują się w rozpoczętą w tym roku ekspansję Toyoty w różnych częściach świata. W Meksyku powstaje nowa fabryka, zaś w Chinach nowa linia produkcyjna. Celem tych inwestycji, wartych łącznie 1,3 mld USD, jest wdrożenie do produkcji zaprezentowanych niedawno nowych modułowych napędów i platform samochodowych (TNGA).

Z kolei Toyota Motor Europe otwiera w Polsce Centrum Usług Wspólnych do prowadzenia części prac księgowych dla europejskich oddziałów koncernu i spółek zależnych. Celem przedsięwzięcia jest skonsolidowanie rozliczeń z dostawcami, które obecnie są prowadzone osobno w 18 podmiotach, usytuowanych w 14 państwach

Źródło: materiały prasowe Toyota

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »