| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Toyota rozbudowuje Centrum Techniczne w Michigan

Toyota rozbudowuje Centrum Techniczne w Michigan

Koncern samochodowy Toyota rozszerza swoją bazę technologiczną na świecie. Tym razem za cel postawiła sobie rozbudowę Centrum Technicznego w Ann Arbor w stanie Michigan.

Kolejne inwestycje Toyoty w 2015 i 2016 roku

Toyota Motor Corporation rozpoczęła rozbudowę Centrum Technicznego w Ann Arbor w stanie Michigan. Inwestycja jest warta 126 milionów USD i przyniesie znaczące zwiększenie zatrudnienia w strukturach firmy w Teksasie.

Inwestycja obejmie budowę dwóch nowych budynków w miejscowości York Township. W pierwszym znajdą siedzibę centrum rozwoju pojazdów oraz ośrodek rozwoju napędów. W drugim zostanie umiejscowione centrum zaopatrzenia. Budowa zostanie zakończona pod koniec 2016 roku.

Inwestycja w Toyota Technical Center w Ann Arbor, zapowiedziana w grudniu 2014 roku, jest częścią szeroko zakrojonych działań mających na celu konsolidację północnoamerykańskich ośrodków badań i rozwoju oraz budowę  w Plano, w Teksasie nowej głównej siedziby Toyota North America. Działy produkcji, sprzedaży, marketingu i zarządzania będą umiejscowione w Teksasie, natomiast centrum rozwoju produktu zostanie w całości ulokowane w Michigan.

Zmiany organizacyjne obejmą przeniesienie 300 pracowników, w tym inżynierów, z Kentucky i Kalifornii. Wspólna siedziba do tej pory oddalonych od siebie oddziałów ma umożliwić większą samodzielność w podejmowaniu decyzji i szybsze reagowanie na potrzeby rynku.

„Nowe obiekty w Michigan zwiększą możliwości Toyoty North America w dziedzinie rozwoju i projektowania, inżynierii oraz zaopatrzenia. Nasi klienci szybko odczują pozytywne skutki tych przemian poprzez jeszcze wyższą jakość produktów, szybszą implementację nowych technologii i wyższą wartość naszych samochodów” — powiedział podczas uroczystego otwarcia budowy Jim Lentz, CEO Toyota North America.

Inwestycje w USA wpisują się w rozpoczętą w tym roku ekspansję Toyoty w różnych częściach świata. W Meksyku powstaje nowa fabryka, zaś w Chinach nowa linia produkcyjna. Celem tych inwestycji, wartych łącznie 1,3 mld USD, jest wdrożenie do produkcji zaprezentowanych niedawno nowych modułowych napędów i platform samochodowych (TNGA).

Z kolei Toyota Motor Europe otwiera w Polsce Centrum Usług Wspólnych do prowadzenia części prac księgowych dla europejskich oddziałów koncernu i spółek zależnych. Celem przedsięwzięcia jest skonsolidowanie rozliczeń z dostawcami, które obecnie są prowadzone osobno w 18 podmiotach, usytuowanych w 14 państwach

Źródło: materiały prasowe Toyota

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK