| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Manager > Zarządzanie zespołem > Jak motywować sprzedawców do efektywnej sprzedaży?

Jak motywować sprzedawców do efektywnej sprzedaży?

Każdy menedżer zadaje sobie podobne pytania: Co zrobić aby lepiej sprzedawali? Jak ich zachęcić do lepszych wyników? Ty wiesz i oni też wiedzą, że im więcej będą mieli klientów, im większą będą mieli sprzedaż tym więcej będą zarabiali pieniędzy.

Weź kartę papieru i długopis - i opisz swój cel, cel prywatny, cel zawodowy, cel krótkoterminowy i długoterminowy. Wypisz wszystkie cele jakie chcesz zrealizować w swoim życiu. Opisz każdy cel bardzo, bardzo dokładnie używając formy czasu teraźniejszego i formy osobowej. Następnie do każdego celu jaki sobie wypisałeś weź kolejną kartkę papieru i napisz 7 działań jakie musisz wykonać aby je zrealizować. Następnie każde z tych 7 działań rozbij na kolejne 7 działań jakie musisz zrealizować aby spełnić to podstawowe działanie. Widzisz?

W ten sposób powstała lista 49 konkretnych działań, które staja się Twoim planem działania do realizacji konkretnego celu - realizacji Twojego sukcesu. Po zrealizowaniu każdego działania zakreślaj je. Zobaczysz jakie będziesz miał uczucie gdy odfajkujesz kolejny punkt w swoim planie działania do osiągnięcia swojego sukcesu. Kolejną zasadą w motywowaniu siebie i innych jest Twoje otoczenie. Jeżeli masz bałagan na biurku, sprzątnij wszystko do szuflady, szafek itp. aby było czysto i zajmij się tym co Cię przybliża do Twojego celu. Na pulpicie w komputerze uporządkuj ikony, dokumenty, na bardzo ważne, mniej ważne i błahe. Zmieniaj tło pulpitu codziennie.

Zamieszczaj na tle pulpitu zdjęcia Twojego celu, np.: zdjęcie Twojego samochodu marzeń, kobiety lub mężczyzny marzeń, domu, wycieczki itp. Codziennie coś innego. Słuchaj muzyki, która Cię inspiruje a nie dołuje. Jeżeli nie masz możliwości uwolnienia się od ciągle narzekającej koleżanki a masz taką możliwość aby mieć słuchawki na uszach słuchaj w czasie pracy muzyki, która Cię inspiruje. Czasami mała rzecz może wpłynąć na to abyś był bliżej lub dalej od swojego celu. Pamiętaj o tym! Rób więcej rzeczy, które Cię zbliżają do celu a nie rób w ogóle rzeczy, które Cię oddalają od niego.Jeżeli jesteś menadżerem bądź entuzjastyczny, pełen energii i motywacji a sama Twoja postawa i działania zmotywują innych.

Jeżeli jesteś sam dla siebie szefem lub Twój szef nie potrafi Ciebie skutecznie zmotywować zrób to Sam.

Pamiętaj! Nie robisz tego dla kogoś, robisz TO dla Siebie, ponieważ to jest Twój cel, Twój sukces a nie sukces innych. Skupiaj się na celu a nie na przeszkodach! Jeżeli jesteś handlowcem kieruj się zasadą pomagania ludziom a nie sprzedawania dla prowizji. Wróć do tego, co jest Twoja najważniejszą wartością.

Zmień swoje nastawienie przed każdą rozmową handlowa na 1 minutę przed i wyobraź sobie, efekt finalny Twojej rozmowy i zadowolą minę Twojego klienta. Często ludzie nie zastanawiają się nad tym jakby chcieli aby inni ich zapamiętali. Czy chciałbyś drogi Czytelniku aby zapamiętano Ciebie w sposób następujący: „zarobił wiele milionów złotych", „miał największą ilość klientów w swojej firmie", „był najlepszym sprzedawcą", „był średnim sprzedawcą"? A może? „ W swoim życiu pomagał innym ludziom osiągać to czego pragnęli, i tym samym zrealizował swoje marzenia".

Co możesz zrobić już teraz po przeczytaniu tego artykułu? Podejmij decyzję, że będziesz bardzo szczęśliwy i osiągniesz swój cel i sukces. Weź kartkę papieru i przelej swoje marzenia na papier a następnie stwórz do nich plan działania rozbijając każdy krok na dziesiątki mniejszych.

Czytaj także

Ekspert:

Anna Kopciowska

Coach, Trener Biznesu, Rozwoju Osobistego i Motywacji

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Trudną rzeczą jest zmotywowanie ludzi do działania w kilka godzin, co robię w swojej pracy codziennie widząc wiele znudzonych swoja pracą ludzi.
Trudną rzeczą jest zmotywowanie ludzi do działania w kilka godzin, co robię w swojej pracy codziennie widząc wiele znudzonych swoja pracą ludzi.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK