| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Manager > Zarządzanie zespołem > Jak motywować sprzedawców do efektywnej sprzedaży?

Jak motywować sprzedawców do efektywnej sprzedaży?

Każdy menedżer zadaje sobie podobne pytania: Co zrobić aby lepiej sprzedawali? Jak ich zachęcić do lepszych wyników? Ty wiesz i oni też wiedzą, że im więcej będą mieli klientów, im większą będą mieli sprzedaż tym więcej będą zarabiali pieniędzy.

Jak powiedział Winston Churchill „ sukces polega na umiejętności przechodzenia od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu". Czym jest entuzjazm? Entuzjazm jest stanem Twojego umysłu powodującym to, że to co robisz, jest dla Ciebie najważniejsze na świecie i bardzo wyjątkowe. Jeżeli nie jesteś w swojej pracy najlepszy to znaczy, że to nie jest praca dla Ciebie. Pamiętaj jeżeli coś robisz, rób to tak dobrze jakby cały świat patrzył na Ciebie.

Polecamy: Kiedy warto wprowadzić motywację pozafinansową

Każdy z nas ma wpływ na kreowanie swojego życia i jego kontrolę. Jeżeli nie kontrolujesz własnego życia i zdajesz się na ślepy los, nigdy nie osiągniesz sukcesu. Musisz wzbudzić w sobie wiarę i siłę, że wszystko co Cię spotyka, spotyka Cię ponieważ tego chcesz! Nie skupiaj się na rzeczach, jakich nie chcesz aby Cię doświadczyły ale na tych, których pragniesz. Musisz zdawać sobie sprawę, że zarówno w Twojej głowie jaki otoczeniu są dwie rzeczy, które maja ogromny wpływa na Twoją motywację. Są to motywatory (inspiracje) i demotywatory. Zacznij od swojego umysłu tak zwanej autoanalizy. Odpowiedz sobie na pytanie co Cię ogranicza, co wpływa na to, że niektórych rzeczy nie możesz robić i dlaczego?

Ograniczenia to twoje demotywatory - pozbądź się ich natychmiast. Jak to zrobić? Bardzo łatwo - myśl o tym co Cię inspiruje i uskrzydla, myśl o swoim sukcesie- o swojej nagrodzie a nie przeszkodach.

Ludzki mózg w danej chwili może przechowywać jedna myśl. Jeżeli myślisz o czymś co Cię demotywuje, odbiera energię nie możesz jednocześnie myśleć o czymś co Cię uskrzydla i odwrotnie. Pozbądź się złych myśli. Codziennie rano gdy wstajesz masz wybór! Albo będziesz dzisiaj szczęśliwy albo bardzo szczęśliwy. To poziom Twojego szczęścia gwarantuje Ci sukces w życiu, pracy i czymkolwiek chcesz. Następnie zacznij od swojego otoczenia. Jeżeli w Twoim otoczeniu są osoby lub sytuacje, które są tzw. demotwatorami np.: ciągle wmawiający Ci rodzice, bliscy, siostra, brat, koleżanka czy kolega, że jesteś nic nie wartą osobą, i nie osiągniesz w życiu sukcesu, ponieważ system tak chce lub licho wie kto, musisz unikać takich osób. Może się zdarzyć ,że taką osobą jest

Twój szef, który nie jest dla Ciebie autorytetem, jest demotywatorem - zmień pracę. Jeżeli zmiana pracy wiąże się ze zbyt wieloma przeszkodami i konsekwencjami dla Ciebie i Twoich bliskich, stwórz taką sytuację aby unikać tych osób i tych sytuacji możliwie jak najwięcej. Skup się na swoim sukcesie, szef - demotywator to przeszkoda do osiągnięcia sukcesu, ale Ty jej nie widzisz, ponieważ skupiasz się na swoim celu, na swojej NAGRODZIE. Wzoruj się na ludziach, którzy osiągnęli sukces w życiu. Pamiętaj że Twoje marzenia mogą stać się realne. Marzenia staja się celem kiedy zostaje podjęte działanie w kierunku ich spełnienia. Najtrudniej zrobić pierwszy krok, ponieważ on wymaga podjęcia decyzji. Nie zwlekaj i zacznij już teraz! Stwórz swój unikalny plan działania - dążenia do celu.

Polecamy: Atmosfera w pracy - działanie we wspólnym celu

Czytaj także

Ekspert:

Anna Kopciowska

Coach, Trener Biznesu, Rozwoju Osobistego i Motywacji

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Trudną rzeczą jest zmotywowanie ludzi do działania w kilka godzin, co robię w swojej pracy codziennie widząc wiele znudzonych swoja pracą ludzi.
Trudną rzeczą jest zmotywowanie ludzi do działania w kilka godzin, co robię w swojej pracy codziennie widząc wiele znudzonych swoja pracą ludzi.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK