| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Manager > Zarządzanie zespołem > Właściwe kierowanie zespołem

Właściwe kierowanie zespołem

Menadżer w swojej pracy powinien stosować twórcze i świadome kierowanie, które dotyczyłoby własnych zachowań oraz pracy kierowanego przez niego zespołu.

Skoordynowanie procesów twórczych grupy pracowniczej jest zadaniem kierowania. Ten zaś powinien być uczciwy i twórczy zarówno wobec siebie, jak i wobec współpracowników.

To unikatowa i rzadka zdolność, a warunkowana w olbrzymiej mierze, samoświadomością. Jak do niej docierać? Jak ją osiągać, budować? Przede wszystkim kontaktem z samym sobą. Aby ten kontakt osiągnąć trzeba wyjść poza kulturowe uwarunkowania i role. Daleko poza stereotypy myślenia, działania, przekroczyć własne bariery w relacjach z innymi ludźmi, w myśleniu o problemach do rozwiązania, zbadać i przeanalizować własny zestaw mocnych i słabych stron, zdiagnozować szanse rozwoju i zagrożenia. 

Polecamy: Szef, który chce wszystko kontrolować

Analiza SWOT? – czemu nie? Praca jest wielka i piękna i… powiem szczerze, że zajmuje całą resztę naszego życia, ale w zamian daje największą chyba satysfakcję twórczą… Dobrze, mocno budowana samoświadomość pozwala w dalszych etapach rozwijać intuicję, komunikować się z impulsami i wizjami twórczymi i budować z nich skrystalizowane koncepcje innowacyjne. Posiadający te umiejętność menedżer będzie potrafił stworzyć, zbudować zespół oparty o pozytywne relacje między członkami, zespół o możliwie najwyższych dla danego doboru osób zdolnościach myślenia i działania twórczego, o dużej skuteczności działania, otwartości na zadania i wyzwania zawodowe.

Warsztaty

Dobrze jest zainicjować ten proces odpowiednim szkoleniem. Wówczas w bezpiecznych warunkach grupy treningowej można zacząć lub pogłębiać budowanie świadomości siebie i własnych zasobów, własnego potencjału.

Zespoły pracownicze, którym stwarza się podobne warunki sprzyjające kreatywnemu rozwiązywaniu problemów stanowią siłę napędową, wartość i kulturę organizacji, gdzie najważniejszy jest proces budowania koncepcji i poglądów w oparciu o wyobraźnię umożliwiającą opracowanie własnych, twórczych zamysłów, przy pełnym zaufaniu do swojej kreatywności i… swojego szefa.

Jeśli więc wpisać proces świadomego i kreatywnego kierowania niczym kwadrat w koło twórczej świadomości zespołu, otrzymamy mocno i pewnie zbudowane świadome przywództwo kierownicze. Czyż nie jest to wymarzony model?

Czytaj także

Ekspert:

Anna Marta Wilczkowska

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ludzie z silnie rozwiniętą samoświadomością rozmawiają bez oporów o swych atutach i ograniczeniach, nie bojąc się krytyki i porażki. W przypadku pojawiania się możliwości zmian, nie poddają się emocjom.
Ludzie z silnie rozwiniętą samoświadomością rozmawiają bez oporów o swych atutach i ograniczeniach, nie bojąc się krytyki i porażki. W przypadku pojawiania się możliwości zmian, nie poddają się emocjom.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK