| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Manager > Zarządzanie stresem > Jak zwalczyć presję i stres? - krok po kroku

Jak zwalczyć presję i stres? - krok po kroku

Wywieranie demotywującego wpływu na pracowników jest zjawiskiem, które może dotyczyć każdego z nas. W szczególności w marketingu. Ekspert radzi jak zwalczać presję i nie poddać się wszechogarniającemu stresowi pracując w dziale sprzedaży.

Dbanie o siebie to takie ładowanie wewnętrznych akumulatorów z energią. Gdy mamy energię możemy sprawnie stawiać czoła wyzwaniom, stresom, trudnym sytuacjom. Gdy brak nam energii...wszystko staje się trudniejsze.

Zakończenie 

Jak radzić sobie z presją w sprzedaży? Pojawiają mi się w głowie dwie odpowiedzi, z dwóch różnych perspektyw.

Po pierwsze warto kształcić świadomych managerów, dyrektorów sprzedaży, którzy wiedzą jak długoterminowo zarządzać siłami sprzedaży a nie prowadzić opartej na presji „gospodarki rabunkowej” (dla mniej wtajemniczonych: Rabunkowa gospodarka - nadmierne eksploatowanie zasobów środowiska przez człowieka, prowadzące do trwałego naruszenia równowagi ekologicznej i niekorzystnych zmian, zagrażających zarówno środowisku naturalnemu, jak też samemu człowiekowi.).

Po drugie, patrząc z perspektywy indywidualnej, każdy kto pracuje w sprzedaży musi odnaleźć swoją odpowiedź na pytanie „Jak ja mam sobie radzić z presją w sprzedaży?”, bo nie ma jedynego sposobu na to by zadowolić czy odstresować wszystkich.

Plan działania

  • po pierwsze 'profilaktyka lepsza niż leczenie' – odpowiedz sobie na pytanie

- co jest dla mnie w życiu ważne?
- czego chcę od życia?
- jak dbam o siebie?

  • zidentyfikuj co Cię stresuje (Jakie sytuacje cię stresują? , Jakie słowa? , Kto konkretnie je mówi? Co konkretnie robi? , Co ty do siebie wtedy mówisz? Co czujesz?)
  • poznaj i wypróbuj różne sposoby radzenia sobie ze stresem/presją (od afirmacji, pozytywnego monologu wewnętrznego aż po jogę i wizualizacje)
  • codziennie wygospodaruj minimum 1h czasu tylko dla siebie
  • w sytuacjach, gdy czujesz presję wybierz i zastosuj odpowiednią dla siebie technikę relaksacyjną i zobacz jakie to przyniosło efekty.

Poza tym szukaj rozwiązań, skupiaj się na rzeczach najważniejszych, oswój się z zadaniami, które cię czekają, świadomie buduj swoją odporność psychiczna (zaszczepiaj się), pamiętaj o głębokim oddychaniu i nagradzaniu się. A kiedy czujesz, że jest naprawdę źle: wyjdź z pracy, idź na spacer, zyskaj dystans, idź na siłownię, a potem ze świeżą głową wróć do swoich obowiązków.

Teraz zadaj sobie następujące pytania:
- Jaki będzie twój pierwszy krok, by lepiej radzić sobie z presją?
- Co konkretnie zrobisz?

Trzymam kciuki!

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego Kancelarii Mariański Group w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK