Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 4 

Opłata reprograficzna 2012

Opłata reprograficzna 2012. Stawki opłaty reprograficznej od urządzeń i nośników do utrwalania utworów na 2012 rok.
Opłata reprograficzna 2012
Opłata reprograficzna 2012

Opłata reprograficzna 2012

Producenci oraz importerzy urządzeń reprograficznych mają obowiązek uiszczania opłaty reprograficznej. Dotyczy ona przedsiębiorców produkujących lub importujących m.in. magnetofony, magnetowidy, kserokopiarki, skanery i czyste nośniki służące do utrwalania utworów lub przedmiotów praw pokrewnych.

Opłata reprograficzna jest uiszczana organizacjom zbiorowego zarządzania, na rzecz twórców, artystów wykonawców, producentów fonogramów i wideogramów oraz wydawców. Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, opłata nie może przekraczać 3 proc. kwoty należnej z tytułu sprzedaży urządzeń i nośników.

Dla kogo opłata reprograficzna?

W zależności od rodzaju urządzeń lub nośników opłata w różnym zakresie przeznaczana jest na rzecz twórców, artystów wykonawców lub producentów fonogramów.

  • Z kwoty uzyskanej z tytułu opłat ze sprzedaży magnetofonów i innych podobnych urządzeń oraz związanych z nimi czystych nośników przypada 50 proc. twórcom, 25 proc. artystom wykonawcom oraz 25 proc. producentom wideogramów.
  • Z kwoty uzyskanej z tytułu opłat ze sprzedaży magnetowidów i innych podobnych urządzeń oraz związanych z nimi czystych nośników przypada 35 proc. twórcom, 25 proc. artystom wykonawcom oraz 40 proc. producentom wideogramów.
  • Z kwoty uzyskanej z tytułu opłat ze sprzedaży urządzeń reprograficznych oraz związanych z nimi czystych nośników przypada 50 proc. twórcom, 50 proc. wydawcom.
Liczba komentarzy:
dodano: 2012-10-05 13:33 przez:Domel
A jak się w to wpisują aparaty fotograficzne? Jako urządzenia kopiujące ?
dodano: 2012-07-03 12:01 przez:gość
Opłata reprograficzna to zwykłe złodziejstwo!!!
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki ZUS przedsiębiorcówKalkulator amortyzacji
Leasing a kredytWzory umów

Społeczność

ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM