| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Reklama > Czym zajmuje się IAA

Czym zajmuje się IAA

IAA to skrót od Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy – organizacji, która ma na celu propagowanie kwestii odpowiedzialności za przekazy reklamowe, a także podnoszenie ich jakości. Organizacja powstała w 1938 r. w Nowym Jorku i obecnie ma ponad sto przedstawicielstw na całym świecie.

Jest to jedyna w Polsce organizacja zrzeszającą trzy najważniejsze filary reklamy:

  1.  twórców reklam;
  2.  reklamodawców;
  3.  media.

Członkowstwo w strukturach stowarzyszenia jest dobrowolne, ale jest to swojego rodzaju prestiż. Osoby fizyczne, które chcą wstąpić do organizacji muszą wskazać co najmniej dwie osoby „wprowadzające”. W przypadku firm nie ma takiego wymogu, lecz ograniczeniem może być wysokość rocznej składki, która wynosi 12.000 zł (agencje reklamowe obowiązuje kwota o połowę mniejsza).

Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy jako swoje cele obrało przede wszystkim: promowanie odpowiedzialności za przekazy reklamowe, budowanie pozytywnego wizerunku marketingu, dbanie o wysoki poziom reklamy na polskim rynku, pobudzanie profesjonalnego rozwoju reklamy, a także stworzenie konsumentom szerokiego wyboru. Jedno z haseł organizacji brzmi: „Dobra reklama - to reklama uczciwa, rzetelna i profesjonalna”.

Przeczytaj: Dlaczego wizerunek firmy jest ważny

Stowarzyszenie organizuje i organizowało wiele akcji i kampanii. Niektóre z nich miały charakter społeczny, inne miały na celu obronę wolności reklamy i prawo do informacji handlowych.

Organizacja stoi także za ogólnopolskimi przedsięwzięciami:„Postaw na swoim – przedsiębiorczość”, a także „Pij mleko – będziesz wielki”. Akcje te zostały zorganizowane według założeń programu „Marketing dla Przyszłości”. Jest to minimum pięcioletni plan, który ma promować idee pożytecznego marketingu. Będzie realizowany na czterech płaszczyznach: przedsiębiorczość, zdrowie i profilaktyka społeczna, ochrona środowiska oraz edukacja i języki obce.

Inną przykładową działalnością stowarzyszenia były kampanie:
„Nie kupuj kota w worku” – skierowana do konsumentów, zachęcająca do przemyślanych zakupów;
„Produkt jest legalny, a jego reklama nie? Logiczne?” – tak sprzeciwiano się zakazu reklamy niektórych produktów (alkohol, tytoń).

Ponadto IAA patronuje wielu imprezom i festiwalom poświęconym reklamie. Mowa tu między innymi o festiwalu Złote Orły, Komunikacji Społecznej, czy Muzeum Marketingu Dziwnego.

Polecamy serwis: ABC małej firmy

IAA prowadzi też badania na dwóch płaszczyznach – odbiorców Internetu i słuchaczy radia. Są to działania podejmowane w celu monitorowania zmian w sposobie korzystania z tych mediów. Dzięki takim praktykom organizacja dysponuje aktualnymi danymi na temat przeciętnego użytkownika, skuteczności reklam i najpopularniejszych treści.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ireneusz Szczęsny

Ireneusz Szczęsny, Kierownik Zespołu Wsparcia Operacyjnego w Link4

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK