| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Reklama > Jak zareklamować firmę za pomocą strony internetowej

Jak zareklamować firmę za pomocą strony internetowej

Posiadanie strony internetowej jest obecnie standardem, który pozwala na pozyskiwanie klientów niezależnie od klasycznych kanałów sprzedażowych. Istotne jest przy tym użycie właściwej struktury witryny oraz odpowiednia jej promocja.

Posiadanie własnej domeny jest ważne z dwóch względów. Po pierwsze, zwiększa dość znacznie prawdopodobieństwo odnalezienia naszej firmy w gąszczu zasobów dostępnych w internecie. Osoby korzystające z sieci bardzo często „strzelają na ślepo” szukając określonej witryny firmowej. Własna domena jest także znacznym udogodnieniem w niektórych kłopotliwych sytuacjach, takich jak przykładowo zmiana dostawcy usług internetowych. Przeniesienie witryny pomiędzy różnymi serwerami staje się wtedy praktycznie niezauważalne i odbywa się bez szkody dla potencjalnych zainteresowanych. 

Polecamy: Na czym polega system wizualizacji indywidualnej

  • Struktura witryny internetowej

Określenie struktury witryny internetowej oznacza sprecyzowanie, jakie elementy mają być w niej zawarte. Dotyczy to szeroko pojętej grafiki, sposobu nawigacji, przede wszystkim jednak samej zawartości merytorycznej. Pamiętać należy bowiem, iż ludzie generalnie odwiedzają ośrodki WWW z trzech powodów: dla rozrywki, z chęci zawarcia kontaktów z innymi użytkownikami (tzw. interakcja społeczna) oraz w celu zdobycia określonych informacji. W przypadku witryn firmowych kluczowego znaczenia nabiera zwłaszcza trzeci z wymienionych elementów – informacja. Bardzo ważne staje się więc odpowiednie zaplanowanie rozmieszczenia tychże informacji w ramach witryny internetowej.

  • Wybranie dostawcy usług internetowych – ISP (Internet Service Providers)

Kolejnym niezbędnym krokiem jest podłączenie firmy do sieci Internet oraz znalezienie miejsca na serwerze w celu umieszczenia na nim witryny internetowej, czyli wybranie dostawcy usług sieciowych.

  • Promocja serwisu internetowego

Aby skutecznie prowadzić działania promocyjne za pomocą własnej witryny WWW, konieczne jest umożliwienie użytkownikom Internetu dotarcia do niej. Najstarszą i jednocześnie najbardziej podstawową formą reklamy internetowej są: odnośniki (słowa klucze), czyli zamieszczone w różnych testach podkreślone nazwy przedsiębiorstw. Odnośniki te są pośrednikami w dotarciu do żądanej witryny WWW, gdyż podkreślenie to oznacza, że kliknięcie na zaznaczonej nazwie przeniesie użytkownika do ośrodka WWW danej firmy. Linki tego typu mogą się znaleźć w różnorodnych miejscach w sieci WWW, najlepiej związanych tematycznie z działalnością firmy starającej się wypromować swój serwis internetowy. Najczęściej jednak odnośniki te umieszczane są w tzw. wyszukiwarkach oraz katalogach, które oprócz odnośników hipertekstowych stanowią najważniejszą grupę elementów promujących firmową witrynę internetową.

Polecamy: Jak zbudować wizerunek firmy w internecie

Autor: Anna Jeleńska, Joanna Polańska- Solarz. Artykuł jest fragmentem książki Własna firma - jak założyć i prowadzić. Wydawnictwo Wszechnica Podatkowa

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK