REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prezenty świąteczne dla pracowników

prezenty dla pracowników
prezenty dla pracowników
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Święta to czas, który spędzany nie tylko w rodzinnym gronie. Zanim będziemy mogli odpoczywać przy kominku z gorącą aromatyczną herbatą czeka nas jeszcze firmowa Wigilia. Jakie niespodzianki możemy przygotować dla swoich współpracowników, żeby dopasować je do ich preferencji i nie popełnić faux pas?

Podpowiadamy, dlaczego warto pamiętać o świętach oraz dawaniu upominków zarówno w domu jak i w pracy. Podsuwamy pomysły na prezenty dla współpracowników. Wskazujemy jak przetrwać firmową Wigilię, tak aby każdy mógł z przyjemnością rozpocząć nadchodzące święta, a potem z uśmiechem i zaangażowaniem wrócić do pracy.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Liczy się pamięć

Wręczanie prezentów i wspólne obchodzenie Wigilii w firmie ma pozytywny wydźwięk w komunikacji wewnętrznej. Współpracownicy mają możliwość spotkania i rozmowy, która nie dotyczy wyłącznie tematów zawodowych i branżowych. Dzięki temu czują się lepiej w swoim środowisku pracy, co przekłada się na wzrost ich zaangażowania w powierzone im zadania. Pamięć o świętach i wręczaniu drobnych podarunków jest też elementem kształtującym wizerunek firmy jako dobrego pracodawcy, zaangażowanego w kontakt pomiędzy zatrudnionymi osobami.
Przekazywanie gwiazdkowych upominków pracownikom to miły gest. Pokazujemy, że interesujemy się nimi i w znacznym stopniu zawdzięczmy im funkcjonowanie firmy. Pamiętamy, że pracownik jest częścią zespołu i społeczności, która powstaje w środowisku pracy. W ten sposób zyskujemy opinię dobrego pracodawcy – mówi Katarzyna Michałowska, project manager firmy Super Prezenty.

Jak rozliczyć świąteczne prezenty dla kontrahentów?

Zmiana tradycji

REKLAMA

Przełammy rutynę i wyjątkowo w tym roku nie wybierajmy eleganckich zestawów biurowych czy książek. Dbając o przyjazną atmosferę doceniamy wszystkich, którzy z nami współpracują. Wystarczy drobny gest w postaci świątecznego upominku. Postawmy na oryginalny pomysł. Zastąpmy kolejny gadżet czymś, co zaskoczy pracowników – np.: przeżyciami. Udowodnijmy, że jesteśmy twórczy i potrafimy zaskakiwać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nie obawiajmy się, że nasi współpracownicy są przyzwyczajeni do dostawania książek pod choinkę. Warto zmienić tradycję i pokazać się w firmie w innym świetle - jako osoby pełne pomysłów, od których inni mogą czerpać inspiracje. Kiedy podarujemy swoim pracownikom vouchery na różnego rodzaju atrakcje możemy być pewni, że w ich oczach staniemy się kreatywni  – dodaje Katarzyna Michałowska.

Czas pracy w okresie świątecznym

Jakie prezenty wybrać?

Zrezygnujmy z rutynowego darowania bonów na zakupy czy koszy pełnych słodyczy. Może być to odebrane jako przejaw lenistwa i braku pomysłowości. Większość pracowników nie patrzy przychylnie także na wręczanie gadżetów firmowych. Pamiętajmy, że bardzo łatwo nie trafić w gust osób obdarowywanych. Z całą pewnością dając prezent nie chcemy zostać negatywnie odebrani i zapamiętani jako osoby, które nie znają swoich współpracowników. Warto przekonać się do zmiany i zastąpienia świątecznych gadżetów upominkiem, który zapewni rozrywkę oraz niezapomniane wrażenia. Bez kłopotu dobierzemy je do preferencji pracowników. Odważnym zapewnijmy motoryzacyjną przygodę lub podniebne atrakcje. Tym, którzy nie pragną niczego bardziej niż odpoczynku pozwólmy na wizytę w SPA czy salonie masażu. Natomiast fanom aktywności podarujmy karnet na taniec i fitness. A wielbicielom samodoskonalenia dostarczmy różnego rodzaju warsztaty kulinarne. Pomyślmy, o czym marzą nasi współpracownicy, zaskoczmy ich i spełnijmy marzenia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wskaźnik koniunktury GUS. Gastronomia i zakwaterowanie z największym wzrostem

    Zakwaterowanie i gastronomia znalazły się wśród branż, w których notowany był do tej pory dodatni wskaźnik koniunktury (informacja i komunikacja oraz finanse i ubezpieczenia).

    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    REKLAMA

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    REKLAMA

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA