| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Pracownik i ZUS > Staż unijny dla absolwentów

Staż unijny dla absolwentów

Często nawet po ukończeniu z dobrymi wynikami studiów, pomimo odbycia praktyk niezbędnych do zaliczenia roku absolwenci uczelni wyższych stają przed problemem ze znalezieniem pracy. Najczęstszą przyczyną, podnoszona zwłaszcza przez pracodawców, jest brak doświadczenia. Student, który podczas studiów poświęcał czas tylko na naukę i nie prowadził w tym czasie żadnego rodzaju działalności związanej z przyszłą karierą ma zazwyczaj nikłe doświadczenie i zostaje bezrobotnym.

Zasadniczym plusem poza zdobywaniem cennego doświadczenia jest, to że są one opłacane przez Unię więc pracodawca nie ponosi kosztów, a pracownik na stażu otrzymuje stypendium przez czas trwania szkolenia. Wysokość wynagrodzenia jest zależna od tego w ramach jakiego projektu realizowany jest konkretny program staży, ustala ją zazwyczaj instytucja organizująca.

Wsparcie dla młodych bezrobotnych - bon na zasiedlenie i na staż

Ze względu na cykliczność i uzależnienie staży unijnych w urzędach pracy od konkretnych projektów, osoby zainteresowane powinny śledzić stale strony własnego urzędu i informacje tam zamieszczane. Każdorazowo wymogi, jakie będą stawiane kandydatom mogą się różnić w zależności od tematu i celu projektu, ale mimo wszystko uczestnictwo w nim z pewnością przynosi wiele korzyści zwłaszcza osobom bez doświadczenia zawodowego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK