| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Odpowiedzialność za nieuczciwe kopiowanie postaci produktu i sprzedaż lawinową

Odpowiedzialność za nieuczciwe kopiowanie postaci produktu i sprzedaż lawinową

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta. Wiąże się ono z odpowiedzialnością karną.

 Do czynów takich zaliczamy m.in: nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwą lub zakazaną reklamę, prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym oraz organizowanie systemu sprzedaży lawinowej.

W przypadku kopiowania zewnętrznej postaci produktu za pomocą technicznych środków reprodukcji lub wprowadzania tak skopiowanego produktu do obrotu i stwarzanie tym możliwość wprowadzenia klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu ponoszona odpowiedzialność karna kształtuje się w postaci na podleganiu grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (do 2 lat).

Polecamy: Sprzeciw na czynności kontrolne

Warunkiem jest, aby wskazane wyżej działanie powodowało wyrządzenie poważnej szkody przedsiębiorcy, którego interes został naruszony wskutek dokonania czynu nieuczciwej konkurencji.

W sytuacji organizowania systemu sprzedaży lawinowej lub kierowania nim grożąca kara to pozbawienie wolności od 6 miesięcy do lat 8.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Odpowiedzialność za nieuczciwe kopiowanie postaci produktu i sprzedaż lawinową
Odpowiedzialność za nieuczciwe kopiowanie postaci produktu i sprzedaż lawinową

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK